News

Koniec pewnej ery?

Firma UPM planuje wycofanie maszyny do papieru PM 10, która działa w zakładzie produkcyjnym w Plattling w Niemczech. Zmniejszy to roczną produkcję powlekanego papieru o około 155.000 ton.

więcej »

Fokus na medycynę

 W maju w Birmingham odbędą się targi Med-Tech Innovation Expo, które z pewnością zainteresują wszystkich przedstawicieli branży opakowań farmaceutycznych. W targach udział weźmie ponad 200 wystawców.

 

więcej »

Krem w kolorze wina

Rewitalizujący żel-krem marki Bionike Defense Man Energize i serum przeciwzmarszczkowe Defence Man Repower zyskały nowe opakowania. Od teraz będą dostępne w buteleczkach o pojemności 50 ml typu twist up. Gradientowy design, z bazą w kolorze czerwonego Bordeaux przechodzącą ku górze w czerń, został zrealizowany w technice sitodruku z wykorzystaniem cieniowanego lakieru.

więcej »

Innowacyjne rozwiązanie dla recyklingu

Firma Eastman zapowiedziała wprowadzenie innowacji zwanej technologią odnawiania węgla, która umożliwia recykling niektórych najbardziej złożonych odpadów z tworzyw sztucznych, w tym tworzyw innych niż poliester, które nie mogą zostać poddane recyklingowi przy użyciu konwencjonalnych technologii.

więcej »

Indie: Rośnie popyt na foliowe etykiety

W ostatniej dekadzie w Indiach rośnie popyt na foliowe etykiety, a ponieważ klienci preferują wytrzymałe materiały, przewiduje się, że trend ten będzie się utrzymywał także w najbliższych latach.

więcej »

Herma przenosi dział maszyn etykietujących

Firma Herma, dostawca maszyn do etykietowania i etykiet samoprzylepnych oraz materiałów dla globalnego rynku opakowań, przeniosła swój dział maszyn etykietujących do nowego, najnowocześniejszego obiektu wybudowanego przy siedzibie głównej przedsiębiorstwa w niemieckim Filderstadt.

więcej »

Razem dla Ziemi

Dzień gospodarki o obiegu zamkniętym obchodzono 18 marca 2019 r. Tego dnia wiele firm odniosło się w mailingach do swoich osiągnięć w tej dziedzinie. Głos zabrała oczywiście również austriacka organizacja zajmująca się zgodnością opakowań ze standardami, ARA.

więcej »

Nowość od Smurfit Kappa

Firma Smurfit Kappa wypuściła na rynek nowy papier klasy premium przeznaczony do produkcji opakowań.

więcej »

UPM Raflatac w 2025 roku

UPM Raflatac ogłosiło niedawno swoje ambitne zobowiązania związane ze zrównoważonym rozwojem i współpracą z Ellen MacArthur Foundation.

więcej »

Rozwiązania Bobst

W obliczu coraz większego nacisku związanego z ochroną środowiska wiele przedsiębiorstw stara się przystosować swoją ofertę do zasad zrównoważonego rozwoju.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty