News

Wiedza ekspercka

Centrum Opakowań organizuje konferencję pod tytułem „Twój biznes kosmetyczny”, która odbędzie się 22 lutego w Warszawie i jest dedykowana przede wszystkim przedstawicielom tej branży.

więcej »

Nałęczowski design

Z początkiem lutego wystartowała druga edycja Design by Śliwka Nałęczowska. Jest to ogólnopolski konkurs skierowany do grafików, pasjonatów wzornictwa oraz designu, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. 

więcej »

Pełen wachlarz przetwarzania

W dniach 12-14 marca 2019 na terenie Munich Trade Fair Centre w Niemczech odbędą się jedne z największych na świecie targów poświęconych papierowi, folii i taśmom – ICE Europe.

więcej »

Rozwojowe targi

Organizatorzy targów Packaging Innovations zdecydowali się poruszyć ważny ekologiczny temat podczas nadchodzącej edycji wydarzenia, które odbędzie się 2-3 kwietnia w Warszawie. 

więcej »

Ćwierćwiecze współpracy

W październiku 1994 roku została założona Krajowa Izba Opakowań – samorząd przedsiębiorców pracujących w branży opakowaniowej. Dzięki jej istnieniu współpraca między poszczególnymi firmami, wchodzącymi w skład Izby, została znacznie ułatwiona.

więcej »

Jak po maśle

Opakowania do masła muszą być odporne chemicznie ze względu na jego skład. Znajdują się w nim głównie kwasy tłuszczowe, białka i sole mineralne. Z tego powodu, do opakowywania produktów tego typu, zazwyczaj wykorzystuje się laminaty złożone z papieru tłuszczoszczelnego i folii aluminiowej. 

więcej »

Branżowe nowości

Targi PCI Days odbędą się w dniach 15-16 maja w Warszawie. Ich organizatorem jest Wydawnictwo FARMACOM. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z branży farmaceutycznej i kosmetycznej. 

więcej »

Światowe kolory

Siegwerk współpracuje z Komori Europe już od 2016 roku, kiedy firmy zostały partnerami w celu zaprojektowania nowego tuszu drukarskiego. Udało im się osiągnąć cel, tym samym wprowadzając na rynek nowy produkt – K-Supply UV.

więcej »

350 lat sukcesów!

Historia firmy Merck sięga 1668 roku. Wtedy to założyciel firmy Friderich Jacob Merck, przejął aptekę położoną przy Schlossgraben i rozpoczął pracę nad budową marki, znanej do dziś z wytwarzania wysokiej jakości materiałów farmaceutycznych oraz chemicznych.

więcej »

Tłoczone święta

Iggesund Paperboard co roku przygotowuje kartki świąteczne. Tegoroczna edycja może okazać się jedną z najważniejszych. Tym razem zaprojektował ją znany tajwański projektant specjalizujący się w wytłaczaniu – Kevin Chen. 

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty