News

Polka dyrektorką w Karl Knauer

Karl Knauer, dostawca opakowań, powołał Karolinę Matysiak na nową dyrektor zarządzającą polskiego oddziału firmy. 40-letnia Polka zastąpiła 1 stycznia Joachima Würza, który przeszedł na emeryturę. Matysiak pracuje dla Karla Knauera w Pniewach już od 17 lat. Przez ten czas wniosła znaczący wkład w pozytywny rozwój zakładu produkcyjnego Karla Knauera o powierzchni około 12 000 metrów kwadratowych.

więcej »

Zakaz opakowań z tworzyw sztucznych?

Nowy komisarz UE ds. środowiska Virginijus Sinkevicius wyraził, że Komisja Europejska zastanawia się nad konsekwencjami ewentualnego wprowadzenia ogólnego zakazu opakowań z tworzyw sztucznych.

więcej »

Nie dla bakterii

Zespół naukowców z McMaster University opracował samoczyszczącą powierzchnię ochronną, która ma zapobiegać przenoszeniu różnych form bakterii. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego i przypomina formą konwencjonalną przezroczystą folię, która może być zastosowana na powierzchniach, które często przyciągają bakterie, takie jak MRSA i C. difficile.

więcej »

Papier barierowy na bazie roślin

BillerudKorsnäs stworzył nowy przyjazny dla środowiska papier barierowy do zastosowań spożywczych. Papierowe opakowania stosowane mogą być w piekarniach, punktach gastronomicznych i restauracjach szybkiej obsługi, gdzie do tej pory wykorzystywano materiały z nierozkładalną, wysoko fluorowaną substancję chemiczną – PFAS.

więcej »

Życzenia od FOLDRUK Media

Opakowania i święta nie idą w parze? Nic bardziej mylnego! To właśnie w opakowaniach znajdziemy bowiem najpiękniejsze prezenty od najbliższych - z pewnością niektóre z nich wykonane będą przez firmę Foldruk Media.

więcej »

Najdroższa piątka

W branży opakowań w Europie odnotowano wzrost w wysokości 3,2 procent pod względem ilości transakcji w trzecim kwartale 2019 r. W tym okresie sfinalizowano 32 umowy o wartości 370 mln euro dotyczących ściśle rynku europejskiego, przy czym średnia z ostatnich czterech kwartałów to 31 umów.

więcej »

Black Friday a opakowania

Szaleństwo zakupowe w Czarny Piątek podsyca niezdrową nadmierną konsumpcję towarów powodującą zanieczyszczenie rynku i środowiska – tak twierdzi Delta Global, dostawca opakowań dla sprzedawców detalicznych, takich jak Estee Lauder, Ted Baker i Radley.

więcej »

Xerox kupi HP?

Xerox prowadzi rozmowy z przedstawicielami HP dotyczące przejęcia popularnego producenta sprzętu. Firma, według nieoficjalnych doniesień, zaoferowała 23 dolary za akcję HP, zaś łączna kwota oscylowałaby w granicach 27 miliardów dolarów.

więcej »

Nowe starego początki

Firma ADAMS od 1995 roku prowadzi swoją działalność gospodarczą w Baranowie pod Poznaniem i od tego czasu pozostaje rodzinnym przedsiębiorstwem z całkowicie polskim kapitałem.

więcej »

Opakowania w teatrze

Fundacja Recal stworzyła spektakl teatralny „Ala na tropach recyklingu”. Jest to trzecia część przygód Ali dotycząca recyklingu opakowań, a w szczególności tych aluminiowych. Sztuka mówi m. in. o selektywnej zbiórce opakowań, prezentując wartości takie jak przyjaźń, pogoda ducha oraz aktywność fizyczna.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty