News

Kram dla dzieci

Odnosząc sukcesy w biznesie nie można zapomnieć o potrzebujących. Warto jest ich wesprzeć – zarówno finansowo, jak i poprzez różnego rodzaju akcje. Mogą one służyć uświadomieniu społeczeństwa na dany temat lub zebraniu większej sumy na pomoc. Firma Kram, polski producent opakowań, postanowiła przeprowadzić takie działania, wspomagając przy tym grupę chorych dzieci.

 

 

więcej »

Jak zmienić przyszłość opakowań

Jednym z trendów dostrzegalnych obecnie na rynku jest rosnący popyt na zrównoważone opakowania, w tym alternatyw dla folii termokurczliwej do opakowań zbiorczych. Pierwszym z takich rozwiązań jest Nor-Grip Smurtfit Kappa. Dzięki niemu można bezpiecznie łączyć produkty, takie jak duże butelki, w jednostki konsumenckie, eliminując potrzebę stosowania folii termokurczliwej.

więcej »

Werner Kenkel inwestuje

Firma Werner Kenkel, której specjalizacją są opakowania z tektury falistej oraz liter od niemal dziesięciu lat w kwestii sprzętu przystosowanego do produkcji offsetowej bazuje na rozwiązaniach Koenig & Bauer.

więcej »

Projekt Metsä Board nagrodzony

W październiku zeszłego roku strefa Helsinki Wholesale Market ogłosiła konkurs mający na celu znalezienie nowych koncepcji i rozwiązań sprzyjających rozwojowi usług i elastycznej przedsiębiorczości. Spośród dużej liczby zgłoszeń wybrano siedem najlepszych rozwiązań, które przekazano do pilotażowej fazy projektu.

więcej »

Akademia Heidelberga tuż tuż - Niech żyją opakowania

Już trzydziestego maja rozpocznie się cykl seminariów poświęconych opakowaniom pod nazwą Akademia Heidelberga. Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższy czwartek w Katowicach, następne 27 czerwca w Gdańsku, a ostanie w Poznaniu, podczas trwania targów Taropak.

więcej »

Zdobienie i metalizacja etykiet

Firma DTM Print wprowadza właśnie na rynek nowe urządzenie do uszlachetniania etykiet. Jest to drukarka foliowa FX510e. Nanosi ona, między innymi, elementy metalizowane i foliowane na etykiety puste lub wstępnie zadrukowane technikami cyfrowymi lub analogowymi.

więcej »

Potargowe inspiracje

Targi Packaging Innovations były doskonałą okazją do zaprezentowania nowości ofertowych. Z pewnością skorzystała z tej możliwości firma Quartz. Przedsiębiorstwo to od lat wykonuje projekty indywidualne dla klientów, którzy pragną wyróżnić swój produkt poprzez wyjątkowe opakowanie.

więcej »

Stora Enso ekologicznie

Stora Enso zapowiada inwestycję na kwotę pięciu milionów euro w budowę nowej linii produkcyjnej i towarzyszącej jej infrastruktury, służących wytwarzaniu rozwiązań z włókien formowanych w zakładach w szwedzkim Hylte. Efektem ma być wprowadzenie na rynek w pełni proekologicznych wyrobów, nie zawierających tworzyw sztucznych.

więcej »

Papierowa butelka

Dostawca materiałów i rozwiązań do produkcji opakowań z papieru – BillerudKorsnäs wraz z firmą ALPLA, dostarczającą opakowania z tworzyw sztucznych zawiązały spółkę joint venture w ramach duńskiej firmy ecoXpac.

więcej »

Opakowaniowe seminaria

Już trzydziestego maja rozpoczyna się cykl seminariów opakowaniowych organizowanych przez firmę Heidelberg – „Akademia Heidelberga”. Pierwsze z nich będzie miało miejsce w  Katowicach. Następne – w Gdańsku 27 czerwca oraz w Poznaniu w trakcie trwania targów Taropak.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty