Druk

Przyszłość w kolorach CMYKOGV

Rozwój pandemii koronawirusa zatrzymał ogromną liczbę inwestycji w kraju. Jednym z wyjątków jest rynek fleksograficzny, który w tym trudnym czasie radzi sobie bardzo dobrze. Wśród firm odnoszących sukcesy w kryzysie jest PolimerPro – rodzinna przygotowalnia fleksograficzna z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

więcej »

100 lat doświadczenia

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie (CZK) uzupełniły swój park maszynowy o maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202.

więcej »

Karl Knauer z Subskrypcją Heidelberga

Producent opakowań i artykułów reklamowych Karl Knauer w Pniewach podpisał kolejny w Polsce kontrakt w oparciu o model subskrypcyjny Heidelberga i maszynę Speedmaster XL 106-6+LYYL UV. Zgodnie z zapisami umowy Karl Knauer otrzymuje w pakiecie wszystko to, co jest potrzebne do zagwarantowania odpowiedniej wydajności i zwiększenia możliwości produkcyjnych w druku offsetowym w formacie arkusza 106 x 75 cm.

więcej »

Możliwości dzięki cyfrowej fleksografii Esko

Do produkcji świątecznych toreb na zakupy w supermarketach Aldi zastosowano technikę fleksografii od firmy Esko. Oprogramowanie Print Control Wizard firmy Esko zostało połączone z systemem Crystal XPS LED, zastosowano także płyty McDermid LUX ITP 60.

 

więcej »

PolimerPro wprowadza innowacje w systemie zarządzania barwą

Dzięki środkom pozyskanym w kredycie na innowacje technologiczne, firma PolimerPro wprowadziła w roku 2019 dwie z trzech zaplanowanych instalacji dla projektu pod nazwą „Opracowanie ekologicznych form drukowych w maksymalnym formacie z płaskim punktem czubka rastrowego oraz innowacyjnym rastrowaniem do zadruku w 7 kolorach”.

więcej »

Akademia Heidelberga. Multidot

Trzeciego dnia Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak w Poznaniu, nasz magazyn we współpracy z firmą Heidelberg zorganizował zamknięty workshop dla właścicieli marek pt. Akademia Heidelberga. Multidot.

więcej »

Korporacja DIC podpisała umowę

Korporacja DIC podpisała umowę, na mocy której przejmie globalny dział pigmentów BASF, znany jako BASF Colors & Effects. Przeprowadzona transakcja rozszerzy gamę produktów dostępnych w ofercie DIC – firmy, która jest międzynarodowym producentem pigmentów wykorzystywanych w produkcji wyświetlaczy elektronicznych, kosmetyków, powłok, tworzyw sztucznych, farb i zastosowań specjalistycznych.

więcej »

Lakierowanie i efekty specjalne

 

Obecnie znakomita jakość druku – niezależnie od zastosowanej techniki – to rzecz podstawowa. Jednak zmieniający się świat generuje coraz to nowe wyzwania. Stosowanie lakierów nie tylko zwiększa odporność wydruków na czynniki mechaniczne i atmosferyczne, ale także dodaje im elegancji i pozwala wyróżnić spośród innych standardowych produktów. Często to właśnie opakowanie, które jest zadrukowane i uszlachetnione wzbudza zainteresowanie i chęć nabycia towaru. Produkty, które są bardzo dobre, ale nie posiadają atrakcyjnej i odpowiedniej „otoczki”, nie mają szans zostać zauważone przez konsumentów.
 

więcej »

Nieznane oblicze RGB

Dla większości osób barwa w poligrafii jest czymś oczywistym. Ograniczony gamut kolorystyczny dostępny w modelu CMYK wydaje się odzwierciedlać wszystkie możliwości, z jakimi spotykamy się w świecie rzeczywistym. Lecz tak naprawdę dzieje się tak dlatego, iż to my sami jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania obrazów odtworzonych w CMYKu. W rzeczywistości są jeszcze inne metody, które dotychczas nie zostały dostatecznie przetestowane w historii druku.

 

więcej »

Aromat druku

Technologia druku zapachowego i możliwość przenoszenia wybranej kompozycji zapachowej na materiały drukowane to nowość na polskim rynku. Umożliwia naniesienie dowolnej liczby kompozycji zapachowych na jednym arkuszu, a wykorzystywane kompozycje zapachowe charakteryzują się bardzo dobrą jakością i trwałością.

więcej »

Komentarz miesiąca

Lockdown…

 

Pisząc editorial do ostatniego wydania PACKAGING POLSKA, świat był „normalny” as usual. Wszyscy przygotowywali się do targów LogiMat w Stuttgarcie, Packaging Innovations w Warszawie czy interpack i drupa w Düsseldorfie. Kilka dni później nastąpiły reakcje na restrykcje rządów wielu państw w Europie. LogiMat odwołany, interpack przełożony, drupa przełożona, a niezliczone wydarzenia musiały podporządkować się oficjalnym zakazom.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty