Progroup buduje elektrownię

Elektrownia opalana paliwami zastępczymi jest kolejnym krokiem firmy w kierunku neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

© Progroup

Firma Progroup planuje budowę nowoczesnej elektrowni opalanej paliwami zastępczymi w Sandersdorf-Brehna, bezpośrednim sąsiedztwie nowoczesnej fabryki papieru PM3, która będzie odpowiadać za dużą część dostaw energii cieplnej niezbędnej dla procesów technologicznych oraz energii elektrycznej dla PM3. Do tego celu będą wykorzystywane termicznie materiały odpadowe z własnej produkcji i z regionu. To umożliwi producentowi osiągnięcie oszczędności w zakresie zasobów kopalnych, co przełoży się na redukcję emisji dwutlenku węgla. Obecnie fabryka papieru oszczędza dzięki nowoczesnej technologii 170 000 ton dwutlenku węgla rocznie. Wraz z nową elektrociepłownią od końca 2025 roku dojdzie do tego jeszcze 80 000 ton, przez co na miejscu będzie oszczędzanych łącznie 250 000 ton CO2 na rok. Projekt obejmuje inwestycję o wartości 135 milionów euro. Rozpoczęcie budowy elektrociepłowni jest planowane na koniec roku 2022. Uruchomienie ma nastąpić pod koniec 2025 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty