Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Nowe formaty opakowań

© Axium Packaging

Grupa Axium Packaging, której częścią jest między innymi reprezentujący ją w Polsce Acti Pack, zaprezentowała nowości produktowe. Firma Acti Pack wprowadziła na rynek nową pojemność popularnej butelki Bouliotte, a w niemieckiej fabryce KKT powstał nowy format butelki Oregon Soap. Z kolei należąca do producenta firma Lapack zaprojektowała i wyprodukowała opakowanie dla sztyftu popularnej marki kosmetycznej Biotherm Homme. Produkty oferowane przez Axium Packaging, w tym Acti Pack, będzie można oglądać na Międzynarodowych Targach Opakowań Warsaw Pack.

 

Opakowanie dla sztyftu Biotherm

Firma Lapac to jedno z trzech francuskich (obok Acti Pack i Loire Plastic) przedsiębiorstw grupy Axium Packaging. Od 35 lat specjalizuje się w projektowaniu i realizacji opakowań z tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Firma Biotherm powierzyła Lapac produkcję i zdobienie opakowania dla sztyftu Biotherm Homme. Całość wykonana jest z PP nadającego się do recyklingu. Sztyft jest w fabryce automatycznie składany, a następnie stemplem nadrukowane jest oznaczenie według projektu Biotherm.

 

© Axium Packaging

Oregon Soap w nowej wersji

Niemiecka fabryka z grupy Axium Packaging - KKT - wprowadziła na rynek butelkę Oregon Soap o pojemności 250 ml. Butelka ma identyczny kształt jak wcześniejsza Oregon Soap 500 ml. Oregon Soap 250 ml ma elegancki kształt, jest bardzo stabilna, a popularny gwint 28/410 pozwala na wykorzystanie różnorodnych rozwiązań jej zamknięcia poczynając od nakrętek, przez pompki, dozowniki aż do triggerów. W wersji eko butelka proponowana jest w 50% RPET. Podlega 100% recyklingowi.

 

Nowa pojemność Bouliotte

Jedna ze starszych i nieodmiennie popularnych gam butelek cylindrycznych Bouliotte powiększona została o kolejną pojemność 300 ml. Obecnie Acti Pack proponuje więc je w pojemnościach 50-75-100-150-200-250-300-400 i 500 ml. Butelki dzięki dość uniwersalnej cylindrycznej formie oraz gwintom standardowym dla nakrętek, dozowników, spieniaczy, pompek mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale i w spożywczym, w chemii gospodarczej, dla produktów pielęgnujących skórę, kosmetyków samochodowych, farb itp.

 

Imprezy targowe

W dniach 26-28 kwietnia Acti Pack zaprasza na swoje stoisko podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Warsaw Pack. Targi odbędą się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Acti Pack będzie prezentował swoje rozwiązania na stoisku nr B2.78 w hali B.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty