100 milionów na zakrętki

Projekt rozbudowy fabryki w Châteaubriant we Francji, zajmującego się projektowaniem i produkcją zakrętek, pozwoli firmie Tetra Pak na dostosowanie rozwiązań  technologicznych do produkcji zakrętek przytwierdzonych do opakowań i zapewni zwiększenie mocy produkcyjnych.

© Tetra Pak

Firma Tetra Pak rozpoczęła realizację programu inwestycyjnego w fabryce w Châteaubriant, gdzie odbywa się produkcja zakrętek. Projekt o wartości 100 milionów euro obejmuje okres trzech lat (2021-2023) i pozwoli firmie na dostosowanie zakładu do produkcji zakrętek przytwierdzonych do opakowań do 2024 roku, zgodnie z terminem wyznaczonym przez UE.

Jak podkreśla producent, przedsięwzięcie to, obok zobowiązania firmy do inwestowania około 100 milionów euro rocznie przez najbliższe 5-10 lat w celu opracowania bardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, pozwoli europejskim klientom spełniać wymogi unijnej dyrektywy dotyczącej tworzyw sztucznych jednorazowego użytku (Single Use Plastics - SUP). Inwestycja zostanie rozłożona na dwa etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się pod koniec 2021 roku i będzie obejmował powiększenie terenu fabryki i instalację dziesięciu dodatkowych linii, co umożliwi firmie osiągnięcie 30 procentowego wzrostu mocy produkcyjnych. Z kolei w latach 2022-2023, połowa linii produkcyjnych zostanie wymieniona na nowe, w celu rozszerzenia dalszej produkcji i zwiększenia wydajności.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty