BASF w HolyGrail 2.0

Cyfrowe znaki wodne opracowano w ramach programu New Plastics Economy Fundacji Ellen MacArthur, w którym badano różne innowacje mające na celu poprawę recyklingu odpadów pokonsumpcyjnych. Najbardziej obiecującą technologią okazały się cyfrowe znaki wodne. InicjatywaHolyGrail 2. 0obejmie uruchomienie pilotażowego projektu przemysłowego, którego celem będzie udowodnienie opłacalności tego rozwiązania.

© BASF

Firma BASF dołączyła do inicjatywy HolyGrail 2.0 - Cyfrowe znaki wodne dla wysokiej jakości recyklingu i sortowania odpadów”. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie poziomu recyklingu tworzyw sztucznych poprzez dodanie do opakowań produktów niezauważalnych cyfrowych znaków wodnych.
Tworzywa sztuczne używane do produkcji opakowań niezwykle cennymi materiałami, które pozwalają chronić pakowane produkty i ograniczają marnotrawstwo żywności. Odpowiednio gospodarowane oraz sortowane oferują ponadto wysoką wydajność. Dlatego cieszymy się, że możemy wspierać inicjatywę HolyGrail 2.0 w tworzeniu zoptymalizowanych  opakowań z tworzyw sztucznych, zgodnych z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego” - podkreśla dr Achim Sties, wiceprezes w dziale Performance Chemicals Europe firmy BASF.
Pod zwierzchnictwem AIM, firma BASF, Europejskie Stowarzyszenie Marek oraz ponad 120 firm i organizacji z łańcucha wartości opakowań połączyło siły w inicjatywie mającej na celu udowodnienie opłacalności technologii cyfrowego znaku wodnego dla dokładnego sortowania odpadów. Nieefektywne sortowanie jest jedną z barier utrudniających szerszy recykling lekkich odpadów opakowaniowych, a tym samym osiągnięcie gospodarki obiegowej w zakresie opakowań. Im lepsze sortowanie i identyfikacja opakowań, tym bardziej wydajny jest proces recyklingu mechanicznego i tym lepsza jakość recyklatów.

Cyfrowe znaki wodne to niedostrzegalne kody wielkości znaczka pocztowego, pokrywające powierzchnię opakowania towarów konsumpcyjnych. Mogą one posiadać szeroki zakres atrybutów, takich jak producent, Stock Keeping Unit (SKU), rodzaj użytych tworzyw sztucznych oraz skład w przypadku obiektów wielowarstwowych lub zastosowanie w branży spożywczej i niespożywczej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty