Kompleksowa rozbudowa

Rozbudowa zakładu w Alzey rozpoczęła się w maju tego roku i potrwa do jesieni.

© Thimm

Firma Thimm rozbudowała zakład produkcji tektury falistej w Nadrenii-Palatynacie poprzez kompleksową rozbudowę tekturnicy i instalację nowego systemu przenośników o wartości 1,6 milionów euro. Inwestycja pozwoli producentowi rozpocząć produkcję tektury falistej typu F. Kolejne inwestycje w automatyzację procesów zakładu planowane są na czwarty kwartał 2021 roku.

Przebudowa tekturnicy rozpoczęła się w maju tego roku. Jeden z modułów do wytłaczania tektury falistej został zastąpiony przez bardziej nowoczesne rozwiązanie Modul Facer firmy BHS Corrugated. Dzięki temu maksymalna prędkość produkcji tektury falistej została zwiększona do 350 metrów na minutę. Producent może teraz również produkować tekturę falistą typu F, stosowaną często w produkcji opakowań i ekspozytorów. Ponadto, jak podkreśla, zastosowanie fali typu F pozwala na bardziej efektywną logistykę i obniżenie kosztów produkcji. W drugim kwartale zainstalowano nowe przenośniki taśmowe i łańcuchowe firmy Dücker Conveyor Systems. Jesienią tego roku dalsza przebudowa obejmie podzespoły części suchej tekturnicy  i systemu parowego.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty