Wydarzenia

Podwójny brąz

Flint Group Packaging został wyróżniony w dwóch kategoriach podczas tegorocznej gali FIAUK Awards. Producent materiałów eksploatacyjnych do druku otrzymał brązowe nagrody w kategoriach Dostawca Roku” iOpakowanie produkowane w sposób zrównoważony”.

więcej »

Speedpack wirtualnie

2 grudnia 2021 roku firma Bobst organizuje wirtualne wydarzenie, na którym zaprezentowane zostaną możliwości maszyny Speedpack, przeznaczonej do produkcji opakowań z tektury. Wydarzenie będzie transmitowane z Centrum Kompetencyjnego Bobst Mex.

więcej »

Prototypowanie z Metsä Board

Metsä Board, należący do Metsä Group jeden z wiodących producentów tektur premium z włókien pierwotnych, uruchomił platformę 3DExperience Dassault Systèmes przeznaczoną do rozwoju i testowania rozwiązań opakowaniowych w swoim Centrum Doskonałości. Dzięki symulacjom przeprowadzanym na platformie, firma może znacznie przyspieszyć opracowywanie opakowań i zmniejszyć ich ślad węglowy.

więcej »

UPM Raflatac liderem zrównoważonego rozwoju

Firma UPM Raflatac osiągnęła znaczący postęp w kierunku bardziej ekologicznej gospodarki tworzywami sztucznymi. Postęp ten został zaprezentowany i szczegółowo opisany w raporcie New Plastics Economy Global Commitment 2021 Progress Report Fundacji Ellen MacArthur i Programu Środowiskowego ONZ (UNEP).

więcej »

Polpak wśród Diamentów

Firma Polpak, będąca dostawcą opakowań kosmetycznych oraz zamknięć do opakowań, znalazła się wśród laureatów corocznego rankingu najszybciej rozwijających się polskich firm „Diamenty Forbes’a 2022” tworzonym przez miesięcznik „Forbes”. Tytuł został przyznany na podstawie analizy wyników działalności firmy na przestrzeni lat od 2016 do 2020.

więcej »

Ilkka Hämälä w Cepi

Od stycznia 2022 roku Ilkka Hämälä przejmie od swojego poprzednika Ignazio Capuano stanowisko przewodniczącego w zarządzie Cepi, jednego z wiodących stowarzyszeń reprezentujących przemysł papierniczy w Europie. Jego kadencja potrwa dwa lata. Ilkka Hämälä od 2018 roku jest prezesem i dyrektorem generalnym Metsä Group.

więcej »

Pożar w zakładzie ML

W nocy 18 listopada na terenie zakładu produkcji recyklatów firmy ML Polyolefins w Gronowie Górnym doszło do wybuchu pożaru. Obecnie trwa wstępne szacowanie strat, które wykazało, że w trakcie zdarzenia spaleniu uległ magazyn tworzyw do produkcji. Ogień objął około 150 metrów kwadratowych składowiska materiałów foliowych.

więcej »

Innowacja od PolimerPro

Firma PolimerPro uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszy norweskich na realizację projektu „Wdrożenie ekologicznego zautomatyzowanego procesu obróbki form fleksograficznych”. Celem projektu jest wyeliminowanie nafty z produkcji matryc oraz z środowiska pracy poprzez wdrożenie nowej, innowacyjnej linii wytrawiającej formy drukowe w sposób zautomatyzowany.

więcej »

Srebro dla AVT iCenter

Firma Esko otrzymała srebrną nagrodę podczas tegorocznej gali FIAUK Awards za innowację w dziedzinie kontroli druku - platformę AVT iCenter - w kategorii „Innowacja technologiczna”.

więcej »

Co z tą dyrektywą?

Stowarzyszenie EuPC (European Plastics Converters), reprezentujące środowisko europejskich przetwórców tworzyw sztucznych, wyraziło swoje zaniepokojenie faktem, że nie wszystkie państwa członkowskie UE wdrożyły dyrektywę Komisji Europejskiej dotyczącą tworzyw sztucznych jednorazowego użytku (SUPD).

więcej »

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty