Wydarzenia

Życie nabiera barw

Istniejąca od 1668 roku naukowo-technologiczna firma Merck w tym roku obchodzi 350-lecie. Przedsiębiorstwo posiada w swoim portfolio przełomowe terapie w leczeniu nowotworów i chorób przewlekłych. Dysponuje 300 tys. produktów z obszaru Life Science – od laboratoryjnych systemów oczyszczania wody, poprzez techniki umożliwiające edytowanie genomu, aż po kompletne systemy produkcyjne dla sektora farmaceutycznego. Produkty firmy są różnorodne jak kolory tęczy – od nowatorskich ciekłych kryształów i materiałów OLED do produkcji ekranów i wyświetlaczy, poprzez materiały do produkcji układów scalonych, aż po pigmenty efektowe do tworzyw sztucznych, lakierów przemysłowych, farb drukarskich i kosmetyków kolorowych. 

 

więcej »

Heidelberg i opakowania na poziomie

Opakowania stanowią około dwudziestu pięciu procent zadrukowywanych produktów. Segment ten nieustannie się rozwija, a prognozy na przyszłość są więcej niż pozytywne. Nie dziwi więc, że opakowaniami interesują się największe firmy związane z branżą poligraficzną. Doskonałym dowodem na to jest zorganizowany przez Heidelberg Info Packaging Day.

więcej »

W kierunku GOZ

Podczas 31. edycji targów Taropak, które odbyły się w dniach 1-4 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przedsiębiorcy mieli okazję przyjrzeć się ciekawym stoiskom, zapoznać się z ofertami firm oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe. W trakcie imprezy odbywało się także niezwykle ważne wydarzenie związane z branżą opakowań – IV Kongres Przemysłu Opakowań, zorganizowany przez Polską Izbę Opakowań.

więcej »

Skondensowana dawka wiedzy

W dniu 1 października 2018 w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich miała miejsce druga edycja kongresu Art of Color poruszającego różnorodne tematy poligraficzne. Wydarzenie to było okazją do zapoznania się z ciekawymi zagadnieniami i dyskusji na tematy związane z drukiem i nie tylko.

więcej »

Zgłoś swoje opakowanie!

Jak co roku, w marcu, zostanie wyłoniona Perła Wśród Opakowań. Statuetki ART OF PACKAGING już czekają na zwycięzców. Wszyscy ci, którzy chcieliby stanąć w szranki w największym konkursie opakowaniowym w Polsce nadal mają na to szanse. 

więcej »

Giętkie zamknięcie

Zdobycie złotej nagrody w konkursie German Packaging Award to znak najwyższej jakości. Przyznawana jest ona wyłącznie za niezwykle rozwinięte technologicznie i innowacyjne projekty. Często uznawane są one wręcz za pionierskie w swoim segmencie. 

więcej »

Zrównoważony transport ma znaczenie!

Bezpieczne opakowanie produktu, transport do ostatecznego nabywcy, maksymalna stabilizacja ładunku, eliminacja strat, redukcja kosztów czy zrównoważony rozwój to kwestie niezwykle istotne dla każdego, kto na co dzień ma styczność się z łańcuchem dostaw. Tematy te zostały poruszone i omówione podczas konferencji Moving Goods Safely dotyczącej bezpieczeństwa transportu towarów zorganizowanej przez firmę DOW, która odbyła się 25 września 2018 roku w Warszawie.

więcej »

Ważny krok ku transformacji

Eksperci z Polskiej Izby Opakowań doskonale zdają sobie sprawę z wagi i znaczenia wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym. Naturalną konsekwencją tej wiedzy jest podjęcie wyzwania, jakim jest upowszechnienie jej w środowisku projektantów, producentów i użytkowników opakowań. Na temat nowej strategii gospodarczego rozwoju rozmawiamy z przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego IV Kongresu Przemysłu Opakowań – Wacławem Wasiakiem.

więcej »

Poligrafia ponad podziałami

W dniach 16-17 maja w malowniczym otoczeniu Kaszub odbyły się VII Ogólnopolskie Warsztaty Hot Stamping organizowane przez firmę Grawer. Uczestnicy zgłębiali tajniki postpressu, a także mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wystąpień, dotyczących zagadnień, z którymi zmagają się na co dzień.

więcej »

Inwestycje na miarę

W styczniu 2017 roku firma Mondi – międzynarodowy producent opakowań z papieru – ogłosiła plany rozbudowy swojego zakładu Mondi Simet o możliwości produkcji opakowań z tektur ciężkich (tzw. heavy-duty). W czerwcu tego roku fabryka oficjalnie otworzyła swoje drzwi dla międzynarodowych oraz lokalnych gości, którzy mogli zapoznać się ze szczegółami tej inwestycji. Podczas spotkania zorganizowano wycieczkę po nowej hali produkcyjnej, gdzie goście mogli zobaczyć m.in. tekturnicę Fosber z trzema pojedynczymi sklejarkami. Dzięki rozbudowie zakładu, Mondi Simet posiada pod jednym dachem cały cykl produkcyjny: od pozyskiwania materiału, aż po przetwarzanie tektury w opakowania dla szerokiego zakresu aplikacji m.in. wielkogabarytowych, heavy-duty, jak również opakowań e-commerce oraz gotowych do wystawienia na półkę.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty