Materiał na przyszłość. Eko trendy okiem firmy Allbag

Trend ekologiczny opanował Europę, goszcząc tym samym nieodwołalnie w każdej z dziedzin naszego życia. W wielu krajach starego kontynentu dbanie o środowisko naturalne stało się nie tylko konieczne, ale przede wszystkim niezwykle modne.

 

Agnieszka Sabuda

 

Świadomość Europejczyków w dziedzinie ekologii znacząco wzrosła na przestrzeni ostatnich lat. Jak w tym zestawieniu plasują się Polacy? Wielu konsumentów deklaruje dbałość o środowisko naturalne i chętnie korzysta z przyjaznych środowisku rozwiązań. W co jednak pakują oni zakupione eko produkty? Najczęściej, nie mając przy sobie alternatywy, wybierają

płatne torby foliowe, które zaraz po przetransportowaniu zakupów do domu stają się bezużyteczne i trafiają do kosza. Pamiętajmy, że proces produkcji takiego opakowania trwa zaledwie jedną sekundę, ale rozkłada się prawie 400 lat. Pytanie – czy te 12 minut, które średnio ją użytkujemy na transport zakupów do domu, jest tego warte?

 

Eko wszędzie

O licznych wadach toreb foliowych wiemy już wiele. Są przede wszystkich niewytrzymałe, niepojemne i, co najważniejsze, szkodliwe dla środowiska. Jakich toreb zatem używać? Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie materiałowych! Te z kolei oferują nam szereg możliwości zastosowań i mają mnóstwo zalet: są lekkie, wygodne i wielokrotnego użytku, a wzbogacone o ciekawy nadruk stają się także stylowym dodatkiem. Niecodzienny motyw, kolorowe logo czy interesujący napis sprawiają, że użytkownik wyróżnia się z tłumu i przyciąga uwagę. Po złożeniu zmieści się w każdej torebce, zajmując w niej niewiele miejsca, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem na nieplanowane zakupy. Wystarczy zatem jednokrotnie zainwestować w torbę materiałową, aby zyskać niezwykle wygodne opakowanie na zakupy, które może dodatkowo  ułatwić nam życie na co dzień.

 

Pełna torba możliwości

Kolejnym ważnym aspektem toreb ekologicznych jest ich wytrzymałość i pojemność. Chyba każdemu zdarzyło się chociaż raz zbierać rozsypane zakupy, zaraz po tym jak torba foliowa nie wytrzymała ich ciężaru. O podobnej sytuacji nie może być mowy, gdy wybierzemy torbę z bawełny lub innego materiału. Zapewnia ona nam dużo większą wytrzymałość – nawet do 15 kg. Ponadto taka torba jest dużo bardziej pojemna niż foliowa, dzięki czemu zmieścimy w niej więcej i wygodniej przetransportujemy wszystko do domu. Poręczne, długie uchwyty idealnie nadają się do noszenia na ramieniu, co jest niezwykle praktyczne i komfortowe.

Połączenie tylu zalet w jednej torbie wydaje się niemożliwe, a jednak w odniesieniu do opakowań materiałowych ma uzasadnioną rację bytu. Liczne zalety techniczne sprawiają, że ich użytkowanie staje się wręcz czystą przyjemnością. Ostatecznym argumentem jest również fakt, że poza wygodą i funkcjonalnością dbamy o środowisko.

 

Eko-modnie

 

Ekologicznie i tanio? Tylko z AllBag! Nasza firma od ponad czterech lat oferuje w pełni ekologiczne produkty. Wszystkie produkowane torby posiadają certyfikaty jakości danego surowca, więc można z pełną odpowiedzialnością nazwać je produktami ekologicznymi. Dlatego bawełniana lub papierowa torba to idealne rozwiązanie dla osób śledzących najnowsze trendy modowe i środowiskowe. Na pozór drobna zmiana z torby foliowej na ekologiczną sprawia, że jej użytkowanie staje się niezwykłą przyjemnością.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty