Naturalnie dobre opakowania

Nowe rozwiązanie opakowaniowe to kolejny krok strategii „Care Beyond Skin”, w której firma Beiersdorf zobowiązała się zmniejszyć swój wpływ na środowisko.

© Beiersdorf

Beiersdorf wprowadzi nowe opakowania produktów z serii „Naturally Good” z wykorzystaniem certyfikowanych polimerów odnawialnych firmy Sabic. Będzie to biopochodna żywica polipropylenowa (PP) z portfolio Sabic Trucircle, na bazie której powstaną słoiki kremów do twarzy. Nowe opakowania będą stopniowo wprowadzane w punktach sprzedaży na całym świecie od czerwca 2021 roku i pozwolą firmie zredukować ilość zużytego polipropylenu pochodzącego z paliw kopalnych.  

Nowe produkty z serii „Naturally Good” wpisują się w ambitne cele firmy Beiersdorf w zakresie zrównoważonych opakowań. W ramach strategii „Care Beyond Skin” firma dąży do znacznej redukcji emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw. W programie wyznaczono trzy główne cele w zakresie opakowań, które mają zostać osiągnięte do 2025 roku. Pierwszy z nich to sprawić, by wszystkie opakowania firmy nadawały się do ponownego napełnienia, ponownego użycia lub recyklingu. Drugi to zwiększenie udziału materiałów pochodzących z recyklingu w opakowaniach z tworzyw sztucznych do 30 procent. Trzeci natomiast to zmniejszenie zużycia pierwotnych tworzyw sztucznych na bazie paliw kopalnych o 50 procent.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty