Arctic Paper w II kwartale

W drugim kwartale 2021 roku firma wprowadziła na rynek nową linię produktów G-Flexmatt oraz nowe rozwiązania z serii Munken Kraft, podkreślając swoją koncentrację na rynku opakowań.  

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 roku. W tym okresie przychody i zyski firmy znacznie wzrosły w porównaniu do drugiego kwartału 2020 roku. EBITDA grupy wyniosła 84,2 milionów złotych w porównaniu do 48 milionów w roku poprzednim, a przychody wzrosły z 616 do 786,6 milionów złotych. Segment papieru osiągnął EBITDA na poziomie 26 milionów złotych w porównaniu do 30 milionów w roku poprzednim oraz obroty na poziomie 526,8 milionów złotych w porównaniu do 403,8 milionów w tym samym okresie w 2020 roku. Wolumen sprzedaży papieru osiągnął 149 000 ton (114 000 ton w 2020 roku) z pozytywnym wpływem na portfel zamówień, a wykorzystanie mocy produkcyjnych utrzymuje się powyżej średniej europejskiej i wynosi 92 procent, pomimo planowanego postoju remontowego w czerwcu. Jak podkreśla Michał Jarczyński, prezes zarządu Arctic Paper, ożywienie gospodarcze spowodowało również presję na koszty operacyjne ze względu na rosnące ceny surowców, opakowań oraz transportu. Skutki inflacji kosztowej zostały w drugim kwartale zniwelowane wyższymi cenami produktów, w wyniku czego średni przychód na tonę w tym okresie wzrósł o 3,9 procent. Firma spodziewa się dalszego wzrostu w obszarze opakowań, zwiększając swoje portfolio produktów w tym zakresie i jednocześnie utrzymując swoją pozycję w obszarze papieru graficznego. Segment celulozy Rottneros w drugim kwartale 2021 roku odnotował znaczy wzrost sprzedaży, produkcji i wyników finansowych. Przychody zwiększyły się do 593 milionów koron szwedzkich w porównaniu do 510 milionów w roku poprzednim, a EBIT wyniósł 97 milionów z 2 milionów w 2020 roku. Wielkość produkcji w omawianym okresie wzrosła do 109 200 ton (97 700 ton w 2020 roku).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty