Biznes & Finanse

Graw dystrybutorem Edale

 Firma Graw, dystrybutor materiałów eksploatacyjnych, maszyn i urządzeń dla druku fleksograficznego, rotograwiurowego i offsetowego nawiązała współpracę z firmą Edale, producentem światowej klasy maszyn fleksograficznych.

więcej »

Nowa dyrektor na Europę Wschodnią

Firma Tetra Pak powołała Lyndsey Loyden-Edwards na stanowisko dyrektora zarządzającego na Europę Wschodnią, zastępując Guillaume’a Latourrette’a, który odszedł z firmy pod koniec marca.

więcej »

Megafabryka w Pruszkowie

Firma Smurfit Kappa ogłosiła plany inwestycji o wartości ponad 25 milionów euro w swoją „megafabrykę” zlokalizowaną w Pruszkowie. Projekt jest częścią przyśpieszonego programu inwestycji kapitałowych, wdrożonego po podwyższeniu kapitału firmy o 660 milionów euro w listopadzie ubiegłego roku.

więcej »

Kongsberg w OpenGate

Firma Esko, dostawca zintegrowanego oprogramowania i rozwiązań dla branży opakowań i etykiet, potwierdziła zamknięcie sprzedaży swojego oddziału Kongsberg firmie OpenGate Capital wraz z dniem 1 kwietnia 2021 roku.

więcej »

Początki nowej współpracy

Firma Graw została nowym dystrybutorem rozwiązań poligraficznych producenta Grafisk Maskinfabrik. Marcin Zaporowski, specjalista ds. sprzedaży maszyn i urządzeń w firmie Graw podkreśla, że współpraca była wynikiem rosnącego zapotrzebowania klientów na wysokiej klasy rozwiązania w zakresie finiszingu i uszlachetniania.

więcej »

Zmiany w zarządzie Durst

Firma Durst wprowadza zmiany w oddziale etykiet i opakowań elastycznych. Obecny kierownik oddziału, Helmuth Munter, pod koniec 2021 roku przechodzi na emeryturę po ponad 40 latach pracy w firmie. Zostanie zastąpiony przez Thomasa Macinę na stanowisku globalnego dyrektora sprzedaży.

więcej »

Nowe pokolenie za sterami

Richard Kammerer, dyrektor zarządzający w firmie Karl Knauer, odchodzi na emeryturę po 48 latach pracy. Na jego dotychczasowym stanowisku zastąpią go, tworząc podwójny zespół kierowniczy firmy, Michael Deronja i Stefanie Wieckenberg.

więcej »

Start produkcji w Oulu

Firma Stora Enso zakończyła proces przekształcania papierni w Oulu w zakład specjalizujący się w produkcji kartonów opakowaniowych. Dotychczasowa maszyna papiernicza, przystosowana do produkcji tektury, jest obecnie na etapie rozruchu, który potrwa przez cały pierwszy kwartał 2021 roku.

więcej »

Stefan Koenig dyrektorem

Stefan Koenig został mianowany nowym dyrektorem zarządzającym w grupie opakowaniowej Optima. Razem z dyrekorem zarządzającym Hansem Buehlerem, prezesem zarządu Optima Pharma Gerardem Breu i dyrektorem ds. finansowych Janem Glassem, Stefan Koenig będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój spółki.

więcej »

5 milionów euro dla rPET

Firma Alpla inwestuje ponad 5 milionów euro w system do wytłaczania tworzywa PET pochodzącego z recyklingu (rPET), wyprodukowanego ze zużytych butelek w swoim zakładzie we Włoszech.

więcej »

Komentarz miesiąca

Luksus myślenia, mówienia i tworzenia...

 

Czy myślenie jest luksusem? Czy myślenie, par excellence, ma cokolwiek wspólnego z naszym codziennym życiem? Biorąc pod uwagę fakt, że według badań większość osób w ogóle nie myśli, to fakt, że ktoś myśli, zasługuje już na pochwałę. Natomiast jeśli ktoś głupio myśli to lepiej aby odpoczął.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty