Kalendarium

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

26-28.09.2022 · TAROPAK, Poznań

03-05.10.2022 · LuxePack, Monaco

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

11-14.09.2023 · LABELEXPO, Bruksela

Biznes & Finanse

Rozwój sieci sprzedaży. Ewout Maartense dołącza do Scodix

Scodix, wiodący dostawca cyfrowych rozwiązań uszlachetniających dla branży pograficznej, mianował Ewout Maartense na stanowisko kierownika sprzedaży w krajach Beneluksu. Nowo utworzone stanowisko w strukturach firmy podkreśla jej dynamiczny rozwój w ostatnich miesiącach.

więcej »

Wspólny projekt Orlen Oil i UPM Raflatac Wsparcie gospodarki obiegu zamkniętego

UPM Raflatac, wiodący producent przyjaznych dla środowiska rozwiązań etykietowych i Orlen Oil, wiodący producent środków smarnych współpracują od lutego 2022 roku.

więcej »

Restrukturyzacja Polar Group. Firma wraca do gry

Światowy lider technologii uszlachetniania druku oraz produkcji maszyn do cięcia firma Polar, przechodzi restrukturyzację. Do Polar Group należą: Adolf Mohr Maschinenfabrik, Polar-Mohr Maschinenvertriebsgesellschaft i Dienst Verpackungstechnik.

więcej »

Nowa twarz. Zarząd Technotrans znowu w komplecie

Rada nadzorcza niemieckiej firmy Technotrans powołała Robina Schaede na nowego dyrektora finansowego. Ostatnio Robin Schaede był dyrektorem zarządzającym i CFO w Medperion, gdzie odpowiadał za zarządzanie strategiczne, strukturalne i organizacyjne.

więcej »

Rebranding. AR Packaging to teraz GPI

Z dniem 1 sierpnia 2022 AR Packaging Poznań zmieniło swoją nazwę na GPI Poznań. Graphic Packaging Holding Company (GPI), dostawca w zakresie opakowań  konsumenckich, wykupił AR Packaging w 2021 roku.

 

więcej »

Nowy wiceprezes firmy Esko. Awans Eddy’ego Fadela

Firma Esko, światowy dostawca zintegrowanych rozwiązań oprogramowania i sprzętu dla rynku etykiet i opakowań, powołała Eddy’ego Fadela na stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego działu dostawców opakowań. Eddy Fadel posiada tytuł magistra inżynierii mechanicznej z Ecole Polytech’ Orsay w Paryżu. Do firmy Esko i Danaher dołączył w 2017 roku.

więcej »

Burgopak łączy siły z Mohawk. Reuse, Recycle, Rediscover…

Firma Burgopak nawiązała współpracę z jedną z największych w Ameryce Północnej papiernią Mohawk Fine Papers, aby stworzyć rozwiązanie opakowaniowe, które, jak podkreśla producent, spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników produktów z branży CBD i wellness.

więcej »

BiBP przejmuje Montibox. “Together into the green future”

Firma BiBP, dostawca elastycznych opakowań typu Bag in Box na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, przejął hiszpańską firmę Montibox.

więcej »

Rozbudowa Eviosys Concarneau. Inwestycja warta miliony

Firma Eviosys, zajmująca się produkcją opakowań metalowych dla produktów spożywczych i innych towarów konsumpcyjnych, zainwestuje 12 milionów euro w modernizację parku maszynowego we francuskich fabrykach La Villeneuve i Kersalé.

więcej »

Sprzedaż Essentra Packaging

Firma Mayr-Melnhof, zajmująca się produkcją opakowań tekturowych, kupiła dział opakowań firmy Essentra. Wartość transakcji wyniosła 312 mln funtów (ok. 365 mln euro). Transakcja zostanie sfinalizowana w czwartym kwartale 2022 roku. 

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty