Ekologiczne pasty do zębów

Firma planuje wprowadzenie nowych tubek wszystkie obsługiwane rynki do 2025 roku.

© Unilever

Firma Unilever zamierza zamienić całe swoje portfolio past do zębów na tubki nadające się do recyklingu. Nowe rozwiązanie opakowaniowe obejmie produkty marek Signal, Pepsodent oraz Closeup. Działanie to zostało ogłoszone niedługo po komunikacie firmy GSK, która zapowiedziała wprowadzenie nadających się do recyklingu tubek opakowaniowych dla marek Sensodyne i Aquafresh.
Po czterech latach prac tubki nadające się do recyklingu będą dostępne jeszcze w tym roku na dwóch największych rynkach produktów do higieny jamy ustnej firmy Unilever: we Francji i w Indiach. Nowe tubki, wprowadzone po raz pierwszy we Francji wraz z marką Signal, zostaną wprowadzone do największej gamy produktów Integral 8, która stanowi ponad jedną trzecią (35 procent) portfolio past do zębów firmy Unilever w tym kraju. Według firmy, będzie to najcieńsze tworzywo sztuczne dostępne na rynku past do zębów o grubości 220 mikronów, co pozwoli zmniejszyć ilość tworzywa sztucznego potrzebnego do wyprodukowania każdej tubki. Aby zachęcić do szerszych zmian w branży, innowacja zostanie także udostępniona innym firmom, które będą mogły ją zintegrować z własnymi działaniami. Projekt został zatwierdzony przez RecyClass, który wyznacza standardy możliwości recyklingu w Europie, a także przez laboratoria w Azji i Ameryce Północnej. Spełnienie tych rygorystycznych wymagań oznacza, że tubki mogą b poddawane recyklingowi w ramach standardowych strumieni recyklingu HDPE.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty