Produkty z paszportem

Carrefour Polska przewiduje rozwój systemu kontroli żywności z pomocą technologii blockchain na kolejne produkty dostępne w swoich sklepach.

© Carrefour

W październiku tego roku w sklepach Carrefour pojawią się polskie ziemniaki marki własnej w opakowaniach objętych technologią blockchain, która pozwali na śledzenie procesów ich uprawy oraz pakowania. Dzięki temu klienci uzyskają szczegółowe informacje o produkcie, takie jak ich odmiana, miejsce uprawy czy data zbioru. Na każdym opakowaniu znajdzie się kod QR. Po zeskanowaniu go za pomocą smartfona klient zostanie przekierowany do dedykowanego serwisu prezentującego w aktualne informacje o danej partii produkcyjnej. Rozwiązanie powstało w odpowiedzi na oczekiwania klientów i zgodnie z rządowym projektem paszportyzacji polskiej żywności. Ziemniaki „Jakość z Natury” będą pierwszym produktem spożywczym w Polsce z tego typu technologią. Projekt wdrożony przez Carrefour we współpracy z polskimi dostawcami ma zapewnić pełną przejrzystość w zakresie identyfikowalności produktów, które trafią na półki sklepów w całym kraju. W pierwszej fazie inicjatywy wzięło udział 10 polskich gospodarstw będących dostawcami firm Bugaj oraz Białuty. Proces paszportyzacji żywności rozpoczął się w kwietniu tego roku z wykorzystaniem rozwiązań IBM Food Trust.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty