Papier na prowadzeniu

Technologia produkcji butelek papierowych Paboco jest wspierana przez grupę wiodących firm z branży dóbr konsumpcyjnych i ekspertów branżowych, w tym P&G, Coca-Cola, Carlsberg, Absolut, LOréal, BillerudKorsnäs oraz Alpla.

© Procter & Gamble

Firma Procter & Gamble zaprezentowała pierwsze butelki marki Lenor wykonane z papieru. Rozwiązanie powstało we współpracy z Paboco. Projekt pilotażowy i sprzedaż produktów w papierowych opakowaniach rozpocznie się w 2022 roku w sklepach w zachodniej Europie. Ma on pozwolić producentowi na zwiększenie skali papierowych rozwiązań opakowaniowych dostępnych w ofercie. Jest on częścią strategii „Ambicja 2030”, w ramach której producent zobowiązał się do zmniejszenia zużycia tworzyw sztucznych o połowę do 2025 roku. Butelka jest pierwszym taki rozwiązaniem produkowanym na skalę przemysłową, zarówno pod względem designu, jak i technologii. Opakowanie jest wykonane z papieru z certyfikatem FSC pozyskiwanego w sposób zrównoważony oraz cienkiej warstwy barierowej wykonanej z przetworzonego wtórnie materiału PET. Jak podkreśla producent, głównym założeniem jest stworzenie opakowania wykonanego w całości z papieru. Dlatego w przyszłości butelki będą posiadały barierę ochronną w postaci papierowej wyściółki, tworząc rozwiązanie, które w pełni będzie nadawać się do recyklingu w strumieniu papieru.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty