Kalendarium

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

26-28.09.2022 · TAROPAK, Poznań

03-05.10.2022 · LuxePack, Monaco

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

11-14.09.2023 · LABELEXPO, Bruksela

Walka o mięsne określenia. Zakaz również w Polsce?

Polska ma być kolejnym krajem w Unii Europejskiej, która zabroni używania terminów „mięsnych” w odniesieniu do żywności pochodzenia roślinnego.

źródło zdjęcia: Photogenica

Polscy przedstawiciele branży mięsnej odpowiadają na wprowadzone we Francji rozporządzenie dotyczące nazewnictwa produktów pochodzenia roślinnego. Podobnie jak francuscy przedsiębiorcy, domagają się oni zmian w określaniu tych produktów i usunięcia z ich nazw takich słów jak np. „kiełbasa”, „bekon” czy „stek”. Słowa te mają zostać przypisane wyłącznie produktom mięsnym, co jak podkreśla branża, pozwoli uniknąć dezorientacji związanej z nazewnictwem produktów pochodzenia roślinnego. We Francji zakaz ten wejdzie w życie od października 2022 roku. W Polsce rozpoczęto działania zmierzające do jego wprowadzenia.

 

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty