Materiały & Rozwiązania

Termokurczliwość i recykling

Firma Schur zaprezentowała nową, innowacyjną folię termokurczliwą, która może być poddana recyklingowi. VacuShrink, bo o tym produkcie mowa, ze względu na swoją wyjątkową cienkość pozwala na prezentację, ochronę i transport produktów przy zachowaniu możliwości ponownego odzysku.

więcej »

Zwycięstwo w Finlandii

Przeznaczone dla restauracji modułowe opakowanie do dań na wynos autorstwa Metsä Board zostało zaliczone do siedmiu zwycięskich idei koncepcyjnych w konkursie na innowacje zorganizowanym przez strefę Helsinki Wholesale Market. Zwycięzcy tego konkursu mogli wziąć udział w fazie pilotażowej.

więcej »

Nowość od Sidel

Firma Sidel może pochwalić się tym, że stworzyła najlżejszą butelkę PET o pojemności pięciuset mililitrów na świecie. X-Lite Still, bo tym produkcie mowa, przeznaczony jest na wodę niegazowaną. Rozwiązanie to powstało z myślą o producentach, którzy poprzez zoptymalizowanie wagi opakowań pragną wpłynąć na koszty transportu i produkcji.

więcej »

Nowa taca gazoszczelna

Grupa AR Packaging, bazując na technologii stworzonej wspólnie ze Stora Enso, wprowadziła na rynek nową tacę gazoszczelną. Jest to część opakowania przeznaczonego do chłodzonej żywności. Wykonano ją ze sprasowanego kartonu.

więcej »

Nowa folia monomateriałowa

Do tej pory producenci pakujący żywność w opakowania giętkie musieli podjąć ważną decyzję. Czy wolą aby ich opakowania można było w pełni poddać recyklingowi czy mają one mieć maksymalne parametry jakości? Firma Mondi postanowiła uwolnić ich od tego dylematu.

więcej »

Jak zaprojektować luksus?

W jaki sposób rozpoznajemy klasę produktu? Dużą rolę odgrywa oczywiście cena – im droższy zakup, tym zapewne więcej kosztowała produkcja oraz poszczególne elementy produktu. Jeśli jednak nie posiadamy takich danych, to wydawać by się mogło, że jedyną opcją pozostaje wypróbowanie produktu i wysnucie wniosków na podstawie własnych doświadczeń. Wbrew pozorom istnieje jeszcze jedna możliwość. Często, aby odróżnić produkty z najwyższej półki, od tych o niższej wartości, wystarczy spojrzeć na opakowanie.

więcej »

Trapezowa innowacja

W ofercie firmy Georg Utz – producenta systemów wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego dla logistyki i magazynowania – pojawił się pojemnik Internesta, zaprojektowany do obsługi zamówień online przez sieci handlowe. Nowy produkt jest lekki i wytrzymały, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywany w całym procesie obsługi zamówień online – od momentu kompletacji w sklepie lub magazynie, aż po dystrybucję do klienta.

więcej »

POS świątecznie

Powoli rozpoczyna się świąteczne, zakupowe szaleństwo. Już tylko lada chwila i rozpocznie się zakupowe szaleństwo. Firmy chcące przygotować się do tego intensywnego czasu już powinny zadbać o rozwiązania reklamowo-wizerunkowe, które pomogą zwiększyć sprzedaż. 

więcej »

Gama polimerów

W produkcji opakowań spożywczych wykorzystywana jest pełna gama polimerów, które nadają opakowaniu odpowiednią wytrzymałość mechaniczną oraz kształt. Głównym ograniczeniem pozostają dwie kwestie: nietoksyczność polimeru oraz jego barierowość. Toksyczność tworzywa sztucznego może być spowodowana składnikami jego domieszek, głównie plastyfikatorów, które w chłodniczej temperaturze przechowywania mogą wyciekać z masy polimerowej, powodując skażenie środka spożywczego, a także dekompozycję struktury samego tworzywa. Barierowość opakowania stanowi jego podstawą cechę użytkową. Jednakże każdy polimer wykazuje barierowość na zupełnie inny składnik, stąd często potrzeba stosowania kopolimerów lub mieszanek wieloskładnikowych, albo powlekania laminatowego.

więcej »

Współpraca dla rozwoju

Smurfit Kappa nawiązała współpracę z globalnym dostawcą usług transportowych Scania, aby zastąpić niektóre z materiałów używanych w łańcuchu dostaw rozwiązaniami papierowymi.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty