Plastik bez odpowiedzi?

Podstawowym celem „dyrektywy plastikowej” jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych.

© Photogenica

Jak podaje Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, przepisy „dyrektywy plastikowej” nie będą obowiązywać, jak wcześniej zakładano, od 3 lipca 2021 roku. Jest to spowodowane brakiem przepisów wprowadzających do polskiego porządku prawnego zapisów tzw. dyrektywy SUP (Single Use Plastic), ograniczającej możliwość używania niektórych jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych. Na dzień dzisiejszy nie znana jest również data wejścia tych przepisów w życie.

 „Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej sprzecznych informacji na temat możliwego ograniczenia we wprowadzaniu do obrotu i używaniu niektórych jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych od dnia 3 lipca br. czujemy się w obowiązku poinformować, że stosowne przepisy mające zaimplementować zapisy dyrektywy SUP do polskiego porządku prawnego dotychczas nie zostały uchwalone” - podkreśla PZPTS.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty