News

Kreatywna ekspozycja

Smurfit Kappa pojawi się na targach Taropak organizowanych na początku października w Poznaniu. Stoisko firmy znajdzie się w pawilonie 7A, gdzie odbędą się warsztaty z dziedziny eSmart.

więcej »

Inwestycja na przyszłość

Blisko dwukrotnie powiększyła się powierzchnia polskiego oddziału firmy Corex Group – producenta tekturowych tulei. Jest to rezultat inwestycji w dodatkowy budynek przeznaczony dla nowych maszyn, w które przedsiębiorca ma niedługo zainwestować.

więcej »

Ekologiczne rewolucje

FINAT to stowarzyszenie zrzeszające przedsiębiorców z dziedziny etykiet samoprzylepnych. Co roku nagradza ono firmy za szczególne osiągnięcia w dziedzinie recyklingu i działań przyjaznych dla środowiska. Jury było zaskoczone ilością zgłoszeń prezentujących komercyjnie funkcjonujące rozwiązania.

więcej »

Współpraca dla rozwoju

Smurfit Kappa nawiązała współpracę z globalnym dostawcą usług transportowych Scania, aby zastąpić niektóre z materiałów używanych w łańcuchu dostaw rozwiązaniami papierowymi. Przedsiębiorstwo poprosiło o przygotowanie opakowania dla szyb do samochodów ciężarowych.

więcej »

Rewolucja w etykietowaniu

Etykieciarka firmy Logopak – Logomatic QTB (Linerless) – stanowi przełom na rynku etykietowania. Zastosowano w niej najnowszą technologię wydruku etykiet na materiale bez papieru podkładowego. Papier ma formę ciągłą i powleczony jest warstwą silikonu.

więcej »

Na drodze do innowacji

Topak Druk jest drukarnią oferującą innowacyjne rozwiązania do identyfikacji produktów, takie jak etykiety samoprzylepne. Oprócz standardowych materiałów wykorzystywanych do produkcji etykiet, firma wprowadza również tzw. materiały sustainable.

więcej »

Kosmiczny toast

Z okazji odbywających się niedawno Mistrzostw świata w piłce nożnej, firma Taittinger przygotowała specjalną, „mundialową”, limitowaną edycję swojego sztandarowego produktu, jakim jest szampan Brut Reserve NV.

więcej »

Kartonowe butelki dla najmłodszych

Nowa seria wieloowocowych „supersoków” firmy Pfanner, produkowanych bezpośrednio z wyciskanych owoców i bez dodatku cukru, powstała we współpracy z firmą SIG, która jest znanym producentem opakowań aseptycznych.

więcej »

Program Kongresu Przemysłu Opakowań

 

Prezentujemy program IV Kongresu Przemysłu Opakowań.

więcej »

Ze wzrostem sprzedaży

 

Firma Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, w I połowie 2018 roku podniosła skonsolidowane przychody do 84,6 mln zł, osiągając tym samym wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego o 4,7 proc. 

więcej »

Komentarz miesiąca

Od kuli bilardowej do grzyba...

John Hyatt w 1869 roku opatentował łatwy do formowania materiał o nazwie celuloid, mogący służyć jako substytut kości słoniowej do wyrobu kul bilardowych. Okazał się on być bardzo wszechstronny. I tak powstały tworzywa sztuczne!

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty