Kubek na kawę, kawa za kubek

Nowe kubki wielokrotnego użytku, dzięki opatentowanej technologii spieniania, będą zawierać o 70 procent mniej tworzyw sztucznych od tych sprzedawanych obecnie. Ponadto specjalna struktura ścianek ma zapewniać izolację zarówno dla gorących, jak i zimnych napojów, bez potrzeby stosowania papierowych osłon.

© Starbucks

Sieć kawiarni Starbucks wprowadzi unikalny system kaucyjny dla sprzedaży kubków wielokrotnego użytku. Przedsięwzięcie obejmie 3840 sklepów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a jego głównym celem jest ograniczenie zużycia jednorazowych opakowań i zmniejszenie ilości produkowanych odpadów. W ciągu najbliższych kilku miesięcy w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech rozpoczną się wstępne testy programu, który w późniejszym okresie zostanie rozszerzony o kolejne kraje zgodnie z lokalnymi przepisami oraz opiniami klientów. Jak podkreśla firma, inicjatywa jest kluczową częścią ekologicznej strategii, zgodnie z którą do 2030 roku Starbucks zobowiązał się zredukować o połowę ilość odpadów powstających na skutek korzystania z jednorazowych kubków.

W ramach programu klienci mają płacić niewielką kaucję za kubek wielokrotnego użytku. Każdy kubek, dostępny w trzech rozmiarach, posiadać będzie własny numer identyfikacyjny, do którego przypisywana będzie kaucja. Klient będzie mógł wykorzystać swój kubek i zwrócić go w kawiarniach Starbucks, po czym otrzyma voucher, którym będzie mógł zapłacić za ulubioną kawę lub inne produkty z oferty.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty