Tektura falista na topie

Na zdjęciu: Maximilian i Jürgen Heindl. Jürgen Heindl przekaże stanowisko prezesa zarządu Progroup swojemu synowi Maximilianowi Heindlowi, pełniącemu obecnie rolę zastępcy prezesa zarządu, na przełomie lat 2022/2023.

© Progroup

Na początku października 2021 roku firma Progroup osiągnęła obroty w wysokości ponad miliarda euro. Tym samym wynik z poprzedniego roku został ponadto przekroczony już przed końcem roku 2021. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, wysokie obroty to przede wszystkim wynik przemyślanej strategii biznesowej, którą napędzają obecne trendy w branży opakowań: popularność sektora e-commerce oraz rosnąca świadomość konsumentów w zakresie zrównoważonego rozwoju. To właśnie połączenie tych dwóch elementów zwiększa zapotrzebowanie na opakowania z tektury falistej.

„Obserwujemy to w wielu branżach - od przemysłu spożywczego przez urządzenia elektryczne i odzież po produkty farmaceutyczne i higieniczne. Do tego coraz intensywniejszy staje się wymóg ze strony konsumentów, a przez to i handlu, w zakresie konsekwentnego stosowania opakowań nadających się do recyklingu. W ten sposób opakowania z tektury falistej zyskują dodatkowo na znaczeniu w stosunku do innych produktów” - ocenia Jürgen Heindl.

Firma planuje kolejne inwestycje, które pozwolą na jej dalszy rozwój. Pod koniec sierpnia 2021 roku zapowiedziała ona budowę kolejnej fabryki formatów tektury falistej w Nadrenii-Palatynacie. W polskim Strykowie powstaje aktualnie dwunasty zakład produkcji formatów tektury falistej firmy, który jest trzecim z kolei w Polsce. W ten sposób Stryków ze zdolnością produkcyjną 825 milionów metrów kwadratowych rocznie stanie się jedną z największych lokalizacji produkcji tektury falistej na świecie. Ponadto w fazie planowania znajdują się dalsze projekty rozwojowe we Francji i Włoszech.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty