Ekologia

From Fossil to Forest

Firma Navigator wprowadziła nową linię produktów opakowaniowych pod marką gKraft, aby przyspieszyć przejście do produkcji z tworzyw sztucznych na naturalne, zrównoważone, nadające się do recyklingu i biodegradowalne surowce, podkreślając tym samym swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

więcej »

Termiczne etykiety z recyklingu

Firma UPM Raflatac wprowadziła na rynek pierwsze termiczne materiały etykietowe wykonane w całości z surowców pochodzących z recyklingu. Nowe portfolio papierowych materiałów przeznaczone jest do etykietowania żywności, a także dla branży logistycznej i handlu detalicznego.

więcej »

RAFNXT+ pierwszy na świecie z certyfikatem CarbonNeutral

RAFNXT+ firmy UPM Raflatac już w 2019 r. został pierwszym materiałem etykietowym spełniającym standardy organizacji Carbon Trust w zakresie zmniejszenia śladu węglowego i łagodzenia zmian klimatycznych. Teraz firma robi kolejny krok wprzód, oferując swoim klientom jeszcze bardziej zrównoważone rozwiązanie, bowiem RAFNXT+ został pierwszym w branży materiałem etykietowym neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, otrzymując certyfikat Carbon Neutral od Natural Capital Partners.

więcej »

Zrównoważone zakupy

Sieć sklepów Lidl w Wielkiej Brytanii wprowadzi nowy system oznakowania produktów Eco-Score, który będzie umieszczony na etykietach i pozwoli klientom dokonywać bardziej ekologicznych decyzji zakupowych. Lidl zastosuje oznakowanie Eco-Score na ponad 50 swoich produktach pod marką własną.

więcej »

W 100% do recyklingu

Paper Lid Company i Metsä Board wprowadzają w 100% nadające się do recyklingu pokrywki z tektury do kubków na napoje na wynos. Współpraca między fińskim startupem The Paper Lid Company i Metsä Board, częścią Metsä Group, doprowadziła do opracowania innowacyjnego rozwiązania.

więcej »

Elastycznie z naturą

Huhtamaki we współpracy z LyondellBasell, Plastuni Lisses i grupą Rocher wprowadzą na rynek nowej generacji laminaty do produkcji tub opakowaniowych z certyfikatem ISCC, które będą stosowane do pakowania produktów w branży kosmetycznej i spożywczej.

więcej »

Sprostanie wyzwaniom w zakresie obiegu odpadów poprzez dopasowane, realne usługi recyklingu

Gdy dopasowana usługa recyklingu sprawia, że usuwanie odpadów jest tańsze, łatwiejsze i bardziej wydajne, trudno jest znaleźć argumenty, dlaczego obieg zamknięty nie byłby rozwiązaniem dla Twojej firmy.

więcej »

Dłuższa świeżość warzyw

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie firmy TIPA wykazały, że opakowania kompostowalne mogą być równie efektywne jak opakowania z tworzyw sztucznych, a nawet przewyższać je pod względem utrzymania trwałości świeżych produktów.

więcej »

Papier na prowadzeniu

Firma Procter & Gamble zaprezentowała pierwsze butelki marki Lenor wykonane z papieru. Rozwiązanie powstało we współpracy z Paboco. Projekt pilotażowy i sprzedaż produktów w papierowych opakowaniach rozpocznie się w 2022 roku w sklepach w zachodniej Europie. Ma on pozwolić producentowi na zwiększenie skali papierowych rozwiązań opakowaniowych dostępnych w ofercie.

więcej »

Nowe butelki od L’Oreal

Po prezentacji prototypów butelek na wodę Perrier firmy Nestlé, swoje rozwiązanie opakowaniowe oparte na technologii recyklingu enzymatycznego biotechnologicznej firmy Carbios przedstawiła firma L’Oreal. Jak podkreśla producent, pierwsze innowacyjne butelki z tworzyw sztucznych trafią do masowej produkcji w 2025 roku.

więcej »

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty