Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Ekologia

Plany Metsä Board. Cele środowiskowe do roku 2030

Metsä Board, część Metsä Group, opublikowała nowe szczegółowe dane mające pomóc zobrazować środki, które podejmie, aby osiągnąć ambitne cele na rok 2030 w zakresie zmian klimatu i zużycia wody. Firma zakłada, że dane będą aktualizowane co najmniej raz w roku, zarówno pod kątem faktycznej realizacji, jak i przyszłych inwestycji, także tych które obecnie są na etapie procesowania.

więcej »

Nowe opakowania produktów mlecznych. Coveris stawia na zrównoważone działania

Po kilku udanych premierach produktów w Wielkiej Brytanii, Coveris zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania opakowaniowe dla przemysłu mleczarskiego na targach Fachpack w Norymberdze.

 

więcej »

Na drodze zrównoważonego rozwoju. Xaar zalicza kolejne sukcesy

Xaar, dostawca technologii atramentowych z powodzeniem realizuje kolejne punkty uwzględnione w zobowiązaniu ESG, określonym w ambitnym Planie Zrównoważonego Rozwoju firmy do 2030 r.

więcej »

Ferrero Rocher zmienia logo i opakowania. Ekologiczne rozwiązania

Od września w Polsce można zakupić nowe, nadające się do recyklingu opakowanie Ferrero Rocher 200g.

więcej »

Laboratorium firmy Mondi. Badania nad recyklingiem

Mondi, światowy lider w dziedzinie opakowań i papieru, otworzył pierwsze w historii grupy laboratorium recyklingu w swoim zakładzie we Frantschach w Austrii. Będą tam testowane możliwości poddawania recyklingowi papieru i opakowań papierowych wykorzystujących elementy niepapierowe, np. powłoki.

więcej »

AD CleanFlake do recyklingu HDPE. Nowość od Avery Dennison and Packaging Materials

Avery Dennison and Packaging Materials, dążąc do zwiększenia obiegu opakowań z tworzyw sztucznych, umożliwia recykling sztywnych tworzyw sztucznych. W tym celu Avery Dennison wprowadza technologię nowej generacji AD CleanFlake do recyklingu HDPE.

więcej »

Segregacja opakowań. System kaucyjny w Polsce

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) w okresie wczesnojesiennym planuje głosowanie w sprawie projektu ustawy dotyczącej systemu kaucyjnego. Projekt dotyczący gospodarki odpadami opakowaniowymi zakłada, że nowe przepisy miałyby wejść w życie 1 stycznia 2023 roku, a każda firma miałaby obowiązek utworzenia systemu kaucyjnego nie później niż do końca 2024 roku.

 

więcej »

Współpraca Dow i Valoregen. Nowy poziom recyklingu

Dow zawarł umowę z francuską firmą recyklingową Valoregen, w ramach której zbudowany zostanie zakład recyklingu hybrydowego we Francji, którego właścicielem i operatorem będzie Valoregen.

więcej »

Stora Enso i Tetra Pak łączą siły. Wspólna inicjatywa recyklingu

Firma Stora Enso nawiązała współpracę z Tetra Pak, aby stworzyć efektywny system recyklingu kartonów po napojach w krajach Beneluksu. Wspólne studium wykonalności obejmuje budowę zakładu recyklingu kartonów po napojach w zakładzie Stora Enso w Langerbrugge w Belgii.

więcej »

Drugie życie etykiet

Firmy UPM Raflatac, Inosence Polyol Oy i Finnfoam opracowały innowacyjny model współpracy, który umożliwia wykorzystanie zużytych etykiet jako surowca do izolacji budynków, zwiększając w ten sposób efektywność wykorzystania zasobów.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty