Ekologia

Nestlé z combiblocMini

Firma Nestlé w Brazylii wprowadziła na rynek napoje Nescau w opakowaniach kartonowych combiblocMini z innowacyjnym, odnawialnym i nadającym się do recyklingu rozwiązaniem w postaci papierowej słomki. Rozwiązanie pozwoli firmie Nestlé zredukować liczbę wytwarzanych słomek z tworzyw sztucznych o 300 milionów słomek rocznie.

więcej »

Chemia neutralna klimatycznie

Firmy BASF i Trinseo rozpoczęły wspólny projekt mający na celu poszerzenie swojej działalności o produkcję syntetycznego styrenu chemicznego opartego na bardziej zrównoważonych surowcach. W ramach współpracy producenci opracują materiał, który będzie można wykorzystać w produkcji m.in. opakowań do żywności.

więcej »

Nowe wyzwania w pandemii

Firma DS Smith, producent papieru i dostawca pro-ekologicznych opakowań z tektury falistej, przeprowadziła badanie dotyczące kondycji systemu recyklingu w Polsce podczas pandemii. Jak się okazuje, z powodu nowych „pandemicznych trendów”, przez które więcej czasu spędzamy w domu, skala produkowanych śmieci zwiększyła się diametralnie, powodując trudności związane z ich składowaniem i segregacją.

więcej »

Recykling po fast foodzie

Europejski związek producentów opakowań kartonowych oraz tekturowych Pro Carton przeprowadził nowe badanie, według którego przeciętny Polak wyrzuca 64 puszki po napojach, 47 pudełek po pizzy oraz 48 opakowań po burgerach i frytkach każdego roku.

więcej »

#rePETujemy

Firma Alpla rozpoczęła ogólnopolską kampanię edukacyjną #rePETujemy, której głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa w obszarze tworzyw sztucznych, związanego z nimi wpływu na środowisko oraz odpowiedniego ich wykorzystywania i recyklingu.

więcej »

Wspólnie na rzecz środowiska

Żabka Polska i Żywiec Zdrój podjęły strategiczne partnerstwo i podpisały list intencyjny, w którym deklarują wspólne działania na rzecz zamknięcia obiegu tworzyw sztucznych. Firmy rozpoczynają test przy użyciu EKOmatów, automatów umożliwiających selektywną zbiórkę opakowań po napojach z plastiku i metalu.

więcej »

Tektura tylko z FSC

Firma SIG, dostawca systemów i rozwiązań dla aseptycznych opakowań kartonowych, jako pierwsza w branży ​​potwierdza, że od stycznia 2021 roku 100 procent tektury używanej do produkcji będzie pozyskiwane zgodnie ze standardami FSC.

więcej »

Stopniowo do celu

W zeszłym roku firma Unilever rozpoczęła realizację planu mającego na celu zmniejszenie zużycia pierwotnych tworzyw sztucznych zgodnie z gospodarką o obiegu zamkniętym. Rok po jego ogłoszeniu firma opublikowała jego dotychczasowe wyniki.

więcej »

Ekologicznie z Kaj

Produkcja PET (politereftalan etylenu) w 2020 roku już teraz wynosi ponad 73 miliony ton, co w porównaniu z rokiem 2014 (41 milionów ton) daje nam niemal dwukrotny wzrost. Mając świadomość tej skali, firma Kaj Sp. z o.o. podejmuje działania i strategie prowadzenia odpowiedzialnego biznesu.

więcej »

O krok dalej

Firma Metsä Board, wiodący europejski producent wysokiej jakości tektury litej, otrzymała certyfikat kompostowalności w warunkach domowych dla tektury MetsäBoard Natural FBB i MetsäBoard Pro FBB OBAfree oraz tektur przystosowanych do kontaktu z żywnością.

więcej »

Komentarz miesiąca

Luksus myślenia, mówienia i tworzenia...

 

Czy myślenie jest luksusem? Czy myślenie, par excellence, ma cokolwiek wspólnego z naszym codziennym życiem? Biorąc pod uwagę fakt, że według badań większość osób w ogóle nie myśli, to fakt, że ktoś myśli, zasługuje już na pochwałę. Natomiast jeśli ktoś głupio myśli to lepiej aby odpoczął.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty