Berry inwestuje w rPP

Według wstępnej oceny, opakowania produkowane z tworzywa PP z recyklingu pozwolą firmie obniżyć emisję dwutlenku węgla o 35 procent, zużycie wody o 50 procent, oraz zużycie zasobów z paliw kopalnianych o 90 procent, przy zakwaszeniu niższym o 60 procent.

© Photogenica

Berry Global inwestuje w nowy zakład recyklingu do produkcji materiałów opakowaniowych z certyfikatem FDA, a dokładnie do produkcji polipropylenu pochodzącego z recyklingu odpadów post-konsumenckich. Drugi zakład recyklingu firmy zostanie zbudowany w Leamington w Wielkiej Brytanii. Prace prowadzone w zakładzie będą obejmowały nie tylko recykling zużytych tworzyw sztucznych, ale także mycie, sortowanie i przesiewanie, mając na celu produkcję materiałów nadających się do kontaktu z żywnością o docelowym stopniu czystości na poziomie 99,9 procent. Jednym z procesów umożliwiających firmie osiągnięcie wysokiej jakości polipropylenu z recyklingu jest technologia CleanStream, która wykorzystuje zautomatyzowane procesy sortowania, czujniki oraz algorytmy uczenia maszynowego do oddzielania opakowań z tworzywa PP, tub i tacek z wysoką dokładnością. Inwestycja jest kontynuacją wcześniejszych działań firmy związanych z tworzeniem rozwiązań w oparciu o gospodarkę o obiegu zamkniętym, wspierając klientów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Jak podkreśla firma, materiał uzyskany w procesie CleanStream pozwoli zredukować emisję dwutlenku węgla o 80 procent w porównaniu z surowcem pierwotnym.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty