Wydarzenia

Nowoczesność w parze z tradycją. 20-lecie Miller Graphics Poland.

W Pałacu Górków w Poznaniu odbyły się 18 czerwca br. uroczyste obchody 20-lecia firmy Reproserwis, od dwóch lat działającej pod nową nazwą – Miller Graphics Poland. 

 

więcej »

Rozmiar XXL razy dwa. Nowa składarko-sklejarka firmy Versor Engineering.

Odpowiedzią na wszystkie wyzwania rynku opakowań wielkogabarytowych ma być najnowszy model maszyny CASSIO w wersji k3” od firmy Versor Engineering.

więcej »

Kreatywność jest na fali. Relacja z otwarcia nowego zakładu MMP Neupack Polska w Bydgoszczy.

W marcu 2013 r. działalność w Polsce rozpoczął nowy zakład jednego z największych producentów opakowań z tektury litej i kaszerowanej w Europie - fabryka MMP Neupack Polska w Bydgoszczy.

więcej »

Podwójna dawka emocji. Inspiracje z targów Poligrafia i Euro-Reklama 2013.

Między 21 a 24 maja stolicę Wielkopolski odwiedziło ponad 8,7 tys. profesjonalistów z branży poligraficznej i reklamowej. Wszystko to przez połączenie dwóch wydarzeń.

więcej »

Czar formowania. Relacja z wyjazdu do fabryki RPC Bramlage.

Pakując się na wyjazd do siedziby firmy RPC w Bramlage wiedziałam, że o czymś zapomnę. Tym razem, na szczęście, nie była to szczoteczka do zębów, ale owocowa pomadka do ust.

więcej »

Rewolucja w toku. Relacja z I Ogólnopolskiego Kongresu Recyklingu Opakowań.

Pomiędzy 13-14 marca br. w Warszawie, centralnym województwie, w którym generowanych jest 22 proc. PKB oraz najwięcej odpadów w kraju, spotkali się przedstawiciele różnych środowisk w celu debaty nad zmianami w polskiej gospodarce komunalnej. Chętnych do zmierzenia się z tym tematem było wielu, a zakres poruszanych zagadnień był bardzo szeroki – w końcu to najważniejsze wydarzenie w branży recyklingu w Polsce od ostatnich 10 lat.

więcej »

U progu rewolucji. Czas poważnie porozmawiać o odpadach.

Rok 2013 zapowiada się jako przełomowy w debacie na temat zagospodarowania odpadów w Polsce. Na początku stycznia opublikowana została nowa ustawa o odpadach, a wraz z nią

więcej »

Więcej niż pudełko. Smurfit Kappa tworzy otoczenie sprzedaży.

Wasz produkt, Wasza marka, Wasza reputacja. Towar, jak najszybciej to możliwe, musi się znaleźć na półce sklepowej i zostać sprzedany. To tu, przy półce sklepowej właśnie, klient podejmuje najważniejsze decyzje. Ale rynek nie jest miejscem do testowania! Twój produkt jest zbyt ważny, aby z nim eksperymentować. Wszystko musi się udać wcześniej – na etapie analizy i projektu.

więcej »

Puszka na drogę. Marsz z puszką od Ball Packaging Europe.

Puszkę z limitowanej edycji wyprodukowanej przez firmę Ball Packaging Europe można było zdobyć podczas obchodów Światowego Dnia Chodzenia (World Walking Day).więcej »

Falista rocznica. Jubileusz produkcji tektury falistej i opakowań w TFP.

„Najważniejszą rzeczą w produkcji, niezależnie czy to będzie dachówka, cegła czy opakowanie, jest odpowiednie dobranie składników i utrzymanie jakości końcowego produktu zawsze na

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty