Wydarzenia

Skaner czy Porsche? Zintegrowane systemy wizyjne EyeC na maszynie Langer2 firmy Jurmet

Na takie pytanie musieli sobie odpowiedzieć zaproszeni producenci etykiet z Polski i zagranicy podczas Open House, który odbył się w siedzibie firmy Jurmet w Lubiczu. 

więcej »

Walka o żywność. O czym dyskutowano podczas konferencji „Dobra żywność – tradycja, jakość, perspektywy”

10 października w Pałacu PAN w Jabłonnie odbyła się konferencja pt. „Dobra żywność – tradycja, jakość, perspektywy” dotycząca problemów z podrabianiem żywności. 

więcej »

Spacer z puszką. Ball Packaging Europe

W pierwszy weekend października po raz drugi uczczono obchody Światowego Dnia Marszu (World Walking Day) z puszką od Ball Packaging Europe rozdając 25 tysięcy limitowanych opakowań.

więcej »

Nowoczesność w parze z tradycją. 20-lecie Miller Graphics Poland.

W Pałacu Górków w Poznaniu odbyły się 18 czerwca br. uroczyste obchody 20-lecia firmy Reproserwis, od dwóch lat działającej pod nową nazwą – Miller Graphics Poland. 

 

więcej »

Rozmiar XXL razy dwa. Nowa składarko-sklejarka firmy Versor Engineering.

Odpowiedzią na wszystkie wyzwania rynku opakowań wielkogabarytowych ma być najnowszy model maszyny CASSIO w wersji k3” od firmy Versor Engineering.

więcej »

Kreatywność jest na fali. Relacja z otwarcia nowego zakładu MMP Neupack Polska w Bydgoszczy.

W marcu 2013 r. działalność w Polsce rozpoczął nowy zakład jednego z największych producentów opakowań z tektury litej i kaszerowanej w Europie - fabryka MMP Neupack Polska w Bydgoszczy.

więcej »

Podwójna dawka emocji. Inspiracje z targów Poligrafia i Euro-Reklama 2013.

Między 21 a 24 maja stolicę Wielkopolski odwiedziło ponad 8,7 tys. profesjonalistów z branży poligraficznej i reklamowej. Wszystko to przez połączenie dwóch wydarzeń.

więcej »

Czar formowania. Relacja z wyjazdu do fabryki RPC Bramlage.

Pakując się na wyjazd do siedziby firmy RPC w Bramlage wiedziałam, że o czymś zapomnę. Tym razem, na szczęście, nie była to szczoteczka do zębów, ale owocowa pomadka do ust.

więcej »

Rewolucja w toku. Relacja z I Ogólnopolskiego Kongresu Recyklingu Opakowań.

Pomiędzy 13-14 marca br. w Warszawie, centralnym województwie, w którym generowanych jest 22 proc. PKB oraz najwięcej odpadów w kraju, spotkali się przedstawiciele różnych środowisk w celu debaty nad zmianami w polskiej gospodarce komunalnej. Chętnych do zmierzenia się z tym tematem było wielu, a zakres poruszanych zagadnień był bardzo szeroki – w końcu to najważniejsze wydarzenie w branży recyklingu w Polsce od ostatnich 10 lat.

więcej »

U progu rewolucji. Czas poważnie porozmawiać o odpadach.

Rok 2013 zapowiada się jako przełomowy w debacie na temat zagospodarowania odpadów w Polsce. Na początku stycznia opublikowana została nowa ustawa o odpadach, a wraz z nią

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie spontaniczne

Jeden z wydziałów strategii marketingowych uczelni wyższej, przeprowadził badania na temat roli opakowania w fazie zakupu produktu. Badanie to przeprowadzono na próbie 100 mężczyzn i kobiet (62 kobiety i 38 mężczyzn). Z grupy 62 kobiet 38 proc. kobiet było w wieku poniżej 30 lat, 48 proc. pomiędzy trzydziestym a sześćdziesiątym rokiem życia, natomiast 19 proc. powyżej sześćdziesiątego roku życia. 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty