Wydarzenia

Cyfrowa majówka. Xeikon Café

Jak druk cyfrowy może pozytywnie wpłynąć na branżę opakowań i etykiet? Jak może sprawić, by produkcja małych i średnich nakładów była opłacalna? 

więcej »

Poszukiwani, poszukiwane. Relacja z targów easy fairs Packaging Innovations 2014

Na początku kwietnia Warszawa po raz kolejny zamieniła się w stolicę opakowań, w związku z szóstą edycją targów easy fairs Packaging Innovations. 

 

więcej »

Europa w puszce. Dni Otwarte w zakładzie produkcyjnym FPS w Skarbimierzu

Kiedy 140 lat temu Josef Heppel zakładał fabrykę produkującą pudełka i metalowe opakowania na ciastka, z pewnością nie przypuszczał, że jego firma tak się rozrośnie.

więcej »

Joulupukki w Wieliczce. UPM Raflatac świętuje 5-lecie produkcji w Polsce

Karnawałowe szaleństwo zazwyczaj zaczyna się po Nowym Roku, jednak firma UPM Raflatac rozpoczęła świętowanie jeszcze w grudniu, organizując coroczne Mikołajkowe spotkanie w wyjątkowej oprawie. 

 
więcej »

Skaner czy Porsche? Zintegrowane systemy wizyjne EyeC na maszynie Langer2 firmy Jurmet

Na takie pytanie musieli sobie odpowiedzieć zaproszeni producenci etykiet z Polski i zagranicy podczas Open House, który odbył się w siedzibie firmy Jurmet w Lubiczu. 

więcej »

Walka o żywność. O czym dyskutowano podczas konferencji „Dobra żywność – tradycja, jakość, perspektywy”

10 października w Pałacu PAN w Jabłonnie odbyła się konferencja pt. „Dobra żywność – tradycja, jakość, perspektywy” dotycząca problemów z podrabianiem żywności. 

więcej »

Spacer z puszką. Ball Packaging Europe

W pierwszy weekend października po raz drugi uczczono obchody Światowego Dnia Marszu (World Walking Day) z puszką od Ball Packaging Europe rozdając 25 tysięcy limitowanych opakowań.

więcej »

Nowoczesność w parze z tradycją. 20-lecie Miller Graphics Poland.

W Pałacu Górków w Poznaniu odbyły się 18 czerwca br. uroczyste obchody 20-lecia firmy Reproserwis, od dwóch lat działającej pod nową nazwą – Miller Graphics Poland. 

 

więcej »

Rozmiar XXL razy dwa. Nowa składarko-sklejarka firmy Versor Engineering.

Odpowiedzią na wszystkie wyzwania rynku opakowań wielkogabarytowych ma być najnowszy model maszyny CASSIO w wersji k3” od firmy Versor Engineering.

więcej »

Kreatywność jest na fali. Relacja z otwarcia nowego zakładu MMP Neupack Polska w Bydgoszczy.

W marcu 2013 r. działalność w Polsce rozpoczął nowy zakład jednego z największych producentów opakowań z tektury litej i kaszerowanej w Europie - fabryka MMP Neupack Polska w Bydgoszczy.

więcej »

Komentarz miesiąca

Inteligentny design opakowania

Wraz z rozwojem gospodarczym muszą podążać również i opakowania. Często są one określane jako „inteligentne”, ponieważ do ich funkcji należy również filtrowanie i interpretowanie informacji. Inteligentne opakowania można rozpoznać po określonych cechach: są interaktywne, przybierają coraz bardziej wyrafinowane formy i można je kształtować według życzeń klienta. 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty