Biznes & Finanse

Czy branża opakowań straciła szansę?

Wiele przedsiębiorstw z branży opakowaniowej nie wykorzystuje jeszcze w pełni możliwości wzmacniania swoich kompetencji, aby w pełni móc wykorzystać cyfrowy przełom. Wyniki ostatnich badań, przeprowadzonych przez firmę Porsche Consulting w Niemczech, Austrii i Szwajcarii są nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

więcej »

Podróż przez pokolenia

Producenci opakowań, projektanci i osoby odpowiedzialne za marketing próbują wdrożyć coraz nowsze i bardziej innowacyjne metody dotarcia do Millenialsów, zwanymi również Pokoleniem Y. Jednak jeszcze więcej energii wkładają w dopasowywanie komunikacji do generacji Z, która ma inne potrzeby, oczekiwania i komunikuje się odmiennymi kanałami od swoich starszych kolegów i koleżanek. Pokolenia Y i Z przedstawiane są w bardzo zróżnicowany, a czasem nawet skrajny sposób i choć w ich zachowaniach dostrzegane są podobieństwa, to jednak generacje te różnią się od siebie na wielu płaszczyznach.

więcej »

Bo wygląd to nie wszystko

Opakowanie stanowi dziś nie tylko ochronę dla właściwego produktu, ale ma także przynosić korzyści samej marce i ostatecznie zapewnić producentowi sukces finansowy. Właśnie dlatego powinno odznaczać się czymś więcej niż tylko atrakcyjnym wyglądem. Przeprowadzanych jest coraz więcej badań tego segmentu rynku, a eksperci podkreślają, że każde nowe rozwiązanie może okazać się przełomowe.

więcej »

200 lat KBA!

W sierpniu 2017 roku firma Koenig & Bauer z Würzburga świętować będzie 200-lecie swojego istnienia. Ta pierwsza na świecie fabryka maszyn drukujących z biegiem lat przekształciła się w jeden z największych międzynarodowych koncernów poligraficznych o niezwykle szerokim portfolio. Obchodom okrągłej rocznicy powstania firmy, które odbędą się w dniach 21-23 września będzie towarzyszyć prezentacja nowości w zakresie strategii i ekspansji rynkowej firmy w kolejnym stuleciu jej istnienia. Dziś spoglądamy jednak w przeszłość…

więcej »

Dodatni bilans przyszłości

Grupa SIG Combibloc stworzyła kompleksowy plan działania, aby stać się przedsiębiorstwem przyjaznym ekologicznie. U podstaw strategii biznesowej firmy leży odpowiedzialność wobec społeczeństwa i środowiska. Przedsiębiorstwo podejmuje aktywności, które zmierzają do wytwarzania produktu i pozyskiwania surowców w zrównoważony sposób.

więcej »

Nagrodzeni za innowacje

Podczas 21. edycji targów Interpack zaprezentowane zostały osiągnięcia branży opakowaniowej. Samo wydarzenie było doskonałym miejscem do spotkania ze specjalistami z różnych sektorów przemysłu, a także z klientami z całego świata, którzy wymieniali się informacjami i doświadczeniami z branży. Wśród ekspertów w produkcji maszyn do pakowania znalazła się m.in. firma SN Maschinenbau.

 

więcej »

Duży apetyt na małe łakocie

Trend na mini-opakowania opanował także rynek słodyczy. Choć konsumenci coraz częściej decydują się na zakup ulubionych łakoci w formacie XXS, wcale nie zmniejszyło to poziomu konsumpcji słodkich przekąsek. Zminimalizowane wersje opakowań nie budzą jednak zachwytu u obrońców praw klienta, którzy bardzo sceptycznie odnoszą się do coraz szerzej rozprzestrzeniającego się trendu na mini-produkty.

więcej »

Z myślą o środowisku

W sektorze owocowo-warzywnym produkty często są narażone na trudne warunki, takie jak duże wahania temperatury czy wilgotności. Dlatego w tym segmencie rynku opakowanie ma decydujące znaczenie. Podczas targów Fruit Logistica 2016 firma Mondi Containerboard przedstawiła swoje funkcjonalne rozwiązania do produkcji opakowań z tektury falistej przeznaczonych na owoce i warzywa.

więcej »

SERdeczne porozumienie

Według badań Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa, w ciągu najbliższych 10 lat spożycie sera wzrośnie aż o 16 proc.

więcej »

Polki stawiają na JAKOŚĆ życia. Bezpiecznie znaczy bezcennie.

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty