Na zdrowie! Systemy EyeC Proofiler dla ochrony branży farmaceutycznej

 
EyeC jest ekspertem w branży systemów do inspekcji wizyjnej na świecie. Jak tłumaczy Marcin Weksler: „Sukces naszych systemów wizyjnych tkwi nie tylko w zaawansowanej technologii, ale również w prostej implementacji i obsłudze”.

Prozdrowotna i modna maksyma brzmiąca: „lepiej zapobiegać, niż leczyć” ma szczególną moc i znaczenie także w sektorze produkcji opakowań – zwłaszcza dla branży farmaceutycznej. Bo kontrola procesów produkcyjnych i poprodukcyjnych z pewnością może zapobiec poważnym konsekwencjom (lepiej wszak zapobiegać!). Kluczowa jest natomiast odpowiedzialność za wyprodukowany towar, która pozwoli uniknąć późniejszych problemów. Jednym z nowoczesnych sposobów prewencji w zakresie bezpieczeństwa produktu są systemy EyeC Proofiler 400 Braille do inspekcji etykiet, którymi dysponuje wrocławskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Comex Sp. z o.o. Wdrożenie tych rozwiązań niewątpliwie wpłynęło na postrzeganie firmy jako dostawcy dbającego o zaspokajanie oczekiwań klientów oraz permanentny rozwój know how.

 

Monika Mikołajczak

 

Postawienie sobie kolejnej poprzeczki w dążeniu do spełnienia oczekiwań klienta nie wynika z obowiązującej mody, ale z poczucia odpowiedzialności za wyprodukowany towar” – podkreśla Paweł Korczak, prezes PPU Comex. Firma istnieje na polskim rynku od 1987 r. i jest m.in. producentem etykiet samoprzylepnych, wysoko- -uszlachetnionych (peel&read, booklet, zdrapek), etykiet z Braillem, kart i etykiet RFID oraz MemoStick’ów. PPU Comex dystrybuuje również urządzenia etykietujące i znakujące. Od lat inwestuje w maszyny i technologie, dzięki którym oferuje unikalne na skalę światową rozwiązania, jak np. wykorzystanie technologii RFID przy zarządzaniu zleceniami produkcyjnymi. „Wobec gospodarczej globalizacji, a tym samym zwiększonej konkurencji, coraz istotniejsze znaczenie ma know how. W dzisiejszych czasach, gdy dostępność maszyn poligraficznych jest uzależniona wyłącznie od posiadanych możliwości finansowych, konkurowanie na rynku jedynie technologią nie rokuje długoterminowego sukcesu” – mówi Paweł Korczak. – „Stąd też coraz częściej nasi klienci zainteresowani są nie tylko możliwościami technicznymi wytwarzanego produktu, ale domagają się udokumentowania kontroli procesu produkcyjnego i poprodukcyjnego. Standardowym wymaganiem staje się wręcz, aby wytwórca znał również specyfikę wyrobu końcowego, dla którego przeznaczone jest opakowanie czy etykieta. A tego nie kupuje się razem z maszyną – tę niezbędną wiedzę, doświadczenie i kompetencje zdobywa się z latami praktyki i permanentnej nauki”.

 

 

Jednym z nowoczesnych sposobów prewencji w zakresie bezpieczeństwa produktu są systemy EyeC Proofiler 400 Braille do inspekcji etykiet, którymi dysponuje wrocławskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Comex Sp. z o.o.

know EyeC how

Dlaczego PPU Comex zdecydowało się na rozwiązania EyeC? „Ostatnio poczynione inwestycje w naszej firmie, a wśród nich wdrożenie systemów wizyjnych, były związane z podniesieniem jakości oferowanych produktów. Systemy te zostały zaimplementowane w proces technicznego wytwarzania produktu, jak i w procesy jego kontroli oraz ostatecznej konfekcji” – informuje Paweł Korczak. Według prezesa wrocławskiej drukarni, spośród wielu producentów systemów wizyjnych, to właśnie systemy EyeC wydały się najbardziej dopasowanymi do założeń i potrzeb technicznych. Poza tym są rozwiązaniami o bardzo wielu wdrożeniach w przemyśle farmaceutycznym, nota bene uznawanym za najbardziej w ymagającego i skrupulatnego klienta – i to właśnie, jak podkreśla Paweł Korczak, dla EyeC jest najlepszą rekomendacją. „Oczywiście wdrożenie systemów wizyjnych EyeC w PPU Comex nie ogranicza się do kontroli produkcji dla przemysłu farmaceutycznego – są one wykorzystywane do kontroli całego asortymentu produkcji, kontroli poprodukcyjnej i konfekcji” – dodaje.

 

Ultra szybki system EyeC ProofRunner 450 Color zainstalowany na przewijarce Langer2 od firmy Jurmet pozwala na weryfikację etykiet drukowanych z prędkością do 350 m/min.

O szczegółach

Systemy EyeC Proofiler 400 Braille ze skanerem w formacie A3 zainstalowane w PPU Comex umożliwiają analizę grafiki i tekstów oraz precyzyjne zbadanie zarówno kodów kreskowych 1D i 2D, a także kodu Data Matrix. Weryfikują też punkty Braille’a na etykietach, co nie jest rzeczą prostą z uwagi na ich transparentność. Równie ważna jest unikalna precyzja wykrywania różnic wielkości 0,1 mm2 między obrazem z PDF, a nadrukiem na etykiecie (folia lub papier). Wysokie wymagania wobec kontroli jakości swoich  produktów sprawiły, że PPU Comex zainwestowało również w ultra szybkie systemy EyeC ProofRunner 450 Color. Wyposażone są w kamerę 4K, której szerokość pola wynosi 450 mm i umożliwia 100 proc. inspekcję błędów drukarskich w tekście oraz w grafice, a także weryfikuje czytelność kodów 1D i 2D (jak Data Matrix i QR), danych zmiennych, jak również bada zgodność kolorów równocześnie w wielu miejscach etykiety. Urządzenie zainstalowane na przewijarce Langer2 od firmy Jurmet pozwala na weryfikację etykiet drukowanych z prędkością do 350 m/min. Dodatkowo posiada funkcję OCR do sprawdzania serializacji na etykietach i wykrywania m.in. powtórzonych numerów. Obydwa modele systemów generują raporty, zapewniające szczegółową informację o wynikach inspekcji. „EyeC jest partnerem, który 60 proc. swoich urządzeń zainstalował dotychczas w branży farmaceutycznej. Jednak do naszych zalet nie należy tylko najlepsza dostępna technologia, ale również doświadczenie w kompleksowym wdrażaniu systemów w różnych lokalizacjach i na różnych etapach. Połączenie bogatego doświadczenia ze zrozumieniem procesów zachodzących w branży farmaceutycznej i poligraficznej pozwala na zaoferowanie optymalnego rozwiązania dla obydwu branż” – podsumował Marcin Weksler, właściciel oddziału EyeC Polska. Lepiej więc zapobiegać niepożądanym błędom w druku, niż leczyć stany zapalne z klientem czy też końcowym użytkownikiem. Na rynku dostępne są wszak technologiczne i najnowocześniejsze „szczepionki” na wszelakie choroby. Odpowiedzialność w biznesie, podobnie jak zdrowie są bezcenne!

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty