Perły wśród opakowań wyłowione!

Chocolate Vinyl Records – opakowania na czekoladę w kształcie płyt winylowych, zgłoszone przez firmę MM Brown Polska, zostały zwycięzcą 9. edycji konkursu na najlepsze Opakowanie Roku – ART OF PACKAGING – Professional. Z kolei w części Debiuty zwyciężyła seria opakowań na kosmetyki skandynawskie NORTH ICE, autorstwa Iwony Przybyły, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Obie Perły wśród Opakowań – jedna wyłowiona spośród opakowań zgłoszonych przez profesjonalnych znawców sektora przemysłu opakowaniowego, a druga spośród projektów młodych artystów (studentów i absolwentów szkół i uczelni wyższych) – zostały wyłowione 9 marca w Poznaniu, podczas finałowej Gali ogólnopolskiego Konkursu ART OF PACKAGING, na którą przybyli goście z Polski i ze świata.

Przedstawiamy głównych zwycięzców Konkursu, a także zwycięzców poszczególnych kategorii oraz przyznane wyróżnienia:

 

 

 

 

 

CHOCOLATE VINYL RECORDS

opakowania na czekoladę w kształcie płyt winylowych

 

Zgłaszający i użytkownik: MM Brown Polska

Projekt: Marta Stolarska /MM Brown Polska

Producent: Krüger Plus

 

 

Tak ukochane przez pokolenia winyle powracają w wielkim stylu! Kolekcja płyt czekoladowych to sposób na emocjonalny powrót do wspomnień z przeszłości.

Seria wykonana jest w kilku odsłonach kolorystycznych, smakowych oraz gatunkowych. Smooth Jazz Collection – z kartonika wysuwa się opakowanie z kunsztownymi wzorami, zamykane niczym książka z możliwością podejrzenia słodkiej zawartości przez okienko wykonane z folii z nadrukiem (druk 3-kolorowy – Pantone 7509 C + metalizowany Pantone 10369 C + Pantone 477 C; wybiórczy lakier UV na froncie opakowania). Classic Rock Hits – opakowanie w ciemnych szarościach uwydatnia ostre brzmienie rockowej muzyki i smak ciemnej czekolady (druk 2-kolorowy – Pantone Process Black + metalizowany Pantone 10397; hot-stamp z folii Deep Black na froncie opakowania). Disco fever – opakowanie w kolorze różu ze srebrzącymi się elementami graficznymi wprowadza w nastrój piątkowej zabawy (druk 2-kolorowy – metalizowane Pantone 10166 C + 10171 C; hot-stamp z folii Stars na froncie opakowania). Hits for Christmas – w skład opakowania wchodzi biało-złota naklejka, rozróżniająca poszczególne smaki czekolady (druk 3-kolorowy – Pantone 874 + metalizowany Pantone 10308 C + czerwony, lekko metalizowany Pantone wg. własnej receptury; hot-stamp z folii 386 Medium Matt Gold na froncie opakowania).

Wszystkie opakowania serii Chocolate Vinyl Records wykonane są z kartonu w trzyczęściowej konstrukcji, z wycięciem na palec w okładce dla wygodniejszego wyjmowania wnętrza oraz z wyciętym okienkiem podklejonym folią z zadrukiem wykonanym w technice UV. Główna, rozkładana część opakowania, jest zawsze zadrukowywana dwustronnie.

 

 

 

Zwycięzca ART OF PACKAGING – Debiuty

NORTH ICE

seria opakowań na kosmetyki skandynawskie

 

Iwona Przybyła

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

 

North Ice to seria najwyższej jakości opakowań kosmetyków skandynawskich wykonanych z kartonu Ensocoat. Wyróżniające je cechy to: elegancja i spójne, geometryczne formy. Stylistyka opakowań wpisuje się w tradycje skandynawskiego designu, łączące w sobie minimalizm oraz inspirację przyrodą (w tym wypadku wodami północy). Połączenie białych, matowych płaszczyzn oraz czarnego, błyszczącego logotypu wyzwala wrażenie świeżości i nadaje zawartości charakter produktu ekskluzywnego, bez zbędnego przepychu.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty