Butelka z wysokim IQ

Smart Wine Bottle to inteligentna butelka na wino wyposażona w czujnik OpenSense. Dzięki temu można sprawdzić, czy opakowanie było wcześniej otwierane, co zmniejsza ryzyko zakupienia sfałszowanego produktu

 Były już smartfony i smartwatche, teraz przyszedł czas na… smartbutelki. Smart wine bottle, czyli inteligentną butelkę na wino, stosuje się, by pomóc winiarniom zagwarantować autentyczność produkowanych przez nie wyrobów.

 

Smart Wine Bottle została opracowana przez Thinfilm Electronics oraz G World Group i wykorzystuje technologię drukowanej elektroniki. Cienki, elastyczny czujnik OpenSense, bazujący na technologii NFC, jest w stanie wskazać czy butelka była otwierana czy nie. Zdaniem Jennifer Ernst, dyrektor strategicznej Thinfilm, takie rozwiązanie pomaga markom chronić reputację i wizerunek. - Czujnik OpenSense wykrywa, czy butelka jest wciąż oryginalnie zapieczętowana, czy była już otwarta, dlatego jeżeli fabryczne zamknięcie zostało uszkodzone, firma może w czasie rzeczywistym podjąć decyzje w kwestii naruszenia autentyczności produktu – wyjaśnia. Sprzedawcy często korzystają z takich metod jak RFID czy bardziej tradycyjnych rozwiązań opartych na technologii NFC. Jednak te systemy mają pewne ograniczenia. Niektóre wymagają drogich czytników, które zmniejszają skalę wdrożenia. Inne niszczą antenę w momencie otwarcia artykułu, uniemożliwiając tym samym śledzenie produktu po otwarciu. Technologia, z której korzysta Smart Wine Bottle, pozwala na przesyłanie informacji konsumentowi wprost na jego smartfona. - OpenSense zapewnia bezpośrednią komunikację z klientem za pośrednictwem NFC i smartfonów, nawet jeżeli zamknięcie zostało już naruszone. Ponadto – jeśli klient wyrazi na to zgodę – możemy przysłać mu tą samą drogą także różne inne treści – podkreśla Jennifer Ernst. Zdaniem dyrektor strategicznej Thinfilm kluczową zaletą technologii wykorzystywanej przez Smart Wine Bottle jest jej niski koszt. Metoda Thinfilm zapewnia bezpieczeństwo i wysoką funkcjonalność przy niewygórowanym budżecie.

 

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty