Zrównoważony program

 

The Label Industry Global Awards (ang. Światowe Nagrody Przemysłu Etykiet) to plebiscyt, którego pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku. W nim nagrodzone są firmy z branży etykiet, które wprowadziły innowacyjny produkt lub program w danym roku. Jedną z kategorii, za które przyznawane są nagrody jest Nagroda za zrównoważony rozwój, w której ogłoszono trójkę finalistów.

Jednym z nich jest firma Avery Dennison, która została wyróżniona za swoją platformę Sustainability Procurment Program (ang. zrównoważony program zaopatrzeniowy). Służy ona ewaluacji ekorozwoju oraz zapewnia narzędzia, które pozwolą na polepszenie globalnego łańcuchu dostaw firmom, które z niej korzystają.

Aby platforma mogła działać postanowiono rozpocząć współpracę z EcoVadis – firmą, która specjalizuje się w tego rodzaju usługach. Efektem jest prosta i przejrzysta karta wyników. Na które widoczne są oceny z czterech kategorii – środowisko, społeczeństwo, etyka oraz łańcuch dostaw.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty