Składane kartony wspierają zrównoważony rozwój

 

Konsumenci cenią opakowania kartonowe jako zrównoważoną i przyjazną dla środowiska alternatywę. Szczególnie w przypadku produktów ekologicznych kartony zwiększają prawdopodobieństwo zakupu - tak wynika z dwóch badań zleconych niedawno przez stowarzyszenia FFI i Pro Carton. Zwłaszcza dla producentów i sprzedawców nastawionych na zrównoważony rozwój rozpoznania te mogą się okazać przydatne w opracowywaniu strategii produktowych.

Chociaż w większości kategorii produktów konsumenci są bardziej przyzwyczajeni do opakowań plastikowych, w badaniu pozytywnie ocenili kartonową alternatywę. Przede wszystkim produkty ekologiczne są bardzo korzystnie oceniane przez konsumentów, gdy są pakowane w pudełka kartonowe, które są kojarzone z wyższą jakością i wiarygodnością, a przede wszystkim jako bardziej zrównoważone - ta ocena przekłada się także na postrzeganie samego produktu. Ponadto, zgodnie z wynikami badania, prawdopodobieństwo zakupu produktów ekologicznych jest wyższe, gdy są one pakowane w kartony. W przypadku takich produktów jak kawa, herbatniki, płatki zbożowe, mydło i czekolada jest ono wyższe średnio o 13%. Natomiast materiał opakowaniowy nie ma istotnego wpływu na sprzedaż T-shirtów.

75% ankietowanych konsumentów twierdzi, że oddziaływanie opakowań na środowisko wpływa na ich decyzje zakupowe. Zwracają oni uwagę przede wszystkim na relacje w mediach na temat opakowań, które przyczyniły się do zanieczyszczenia oceanów. 52% badanych Europejczyków uważa karton za najbardziej przyjazny dla środowiska i nadający się do recyklingu materiał opakowaniowy.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Lockdown…

 

Pisząc editorial do ostatniego wydania PACKAGING POLSKA, świat był „normalny” as usual. Wszyscy przygotowywali się do targów LogiMat w Stuttgarcie, Packaging Innovations w Warszawie czy interpack i drupa w Düsseldorfie. Kilka dni później nastąpiły reakcje na restrykcje rządów wielu państw w Europie. LogiMat odwołany, interpack przełożony, drupa przełożona, a niezliczone wydarzenia musiały podporządkować się oficjalnym zakazom.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty