Mayr-Melnhof kupuje International Paper Kwidzyn

 

Notowana na giełdzie firma Mayr-Melnhof Karton AG (MM) kupuje fabrykę produkującą tekturę w Kwidzyniu od International Paper Holding za 670 mln euro zatrudniającą 2300 pracowników. Tym samym Austriacy przejmują zobowiązania w wysokości około 33 mln euro. Przejęcie Kwidzyna wpisuje się w strategię MM, aby rozwijać się w obszarze najwyższej jakości kartonów, z włókien pierwotnych, co przyświeca strategii produkcji innowacyjnego kartonu o niedrogich właściwościach.

W związku z przejęciem fabryki w Kwidzyniu, strony zawarły odpowiednią umowę nabycia. Planowana transakcja będzie miała bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy. W 2020 roku fabryka w Kwidzyniu osiągnęła skorygowaną EBITDA w wysokości około 92 mln euro przy sprzedaży na poziomie około 510 mln euro.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Luksus myślenia, mówienia i tworzenia...

 

Czy myślenie jest luksusem? Czy myślenie, par excellence, ma cokolwiek wspólnego z naszym codziennym życiem? Biorąc pod uwagę fakt, że według badań większość osób w ogóle nie myśli, to fakt, że ktoś myśli, zasługuje już na pochwałę. Natomiast jeśli ktoś głupio myśli to lepiej aby odpoczął.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty