W rozmiarze XXL. Inwestycje w QuadWinkowski.

data publikacji: marzec 2011

Monika Mikołajczak

 

Otwarcie drukarni IMC S.A. Winkowski Group w Radzyminie oraz zakup nowej, wielkoformatowej offsetowej maszyny arkuszowej Heidelberg Speedmaster XL 162 5+LX3, która została uroczyście uruchomiona 23 marca br., rozpoczęły cykl inwestycji QuadWinkowski. W trakcie kuluarowych rozmów Tadeusz Winkowski powiedział mi, że w druku opakowań widzi ogromny potencjał… Co jeszcze planuje? – tego nie zdradził.

 

Drukarnia w Radzyminie specjalizuje się w produkcji standów oraz innych materiałów reklamowych z obszaru POS. Nowa lokalizacja firmy ma uzupełnić możliwości pozostałych drukarni arkuszowych zlokalizowanych w Wyszkowie i Pile. Heidelberg Speedmaster XL 162 5+LX3 to pierwsza wielkoformatowa maszyna tego producenta zainstalowana w Polsce.

 

Uruchomienie w rozmiarze XL

Podczas otwarcia drukarni IMC S.A. Winkowski Group w Radzyminie została uroczyście uruchomiona pierwsza w Polsce wielkoformatowa offsetowa arkuszowa maszyna drukująca Heidelberg Speedmaster XL 162-5+LX3. W uroczystości udział wzięli m.in. Tom Frankowski, Prezes Zarządu i Tadeusz Winkowski Przewodniczący Rady Nadzorczej QuadWinkowski Sp. z o.o., pracownicy, liczna grupa klientów drukarni, przedstawiciele władz i prasy lokalnej oraz prasy branżowej. Ze strony dostawcy maszyny - firmy Heidelberger Druckmaschinen AG, m.in. Stephan Plenz, Wiceprezes i Członek Zarządu, Hans-Erwin Boerncke, Szef Działu Maszyn Wielkoformatowych oraz Krzysztof Pindral, Prezes Zarządu Heidelberg Polska Sp. z o.o.

 

W czasie pokazu maszyny wydrukowano dwie prace wielkoformatowe demonstrując zmianę płyt i przyrząd maszyny. Goście mieli możliwość dokładnego obejrzenia maszyny, jak również porozmawiania o szczegółach zarówno z przedstawicielami firmy Heidelberg oraz drukarni.

 

Pięciokolorowa wielkoformatowa offsetowa maszyna drukująca Heidelberg Speedmaster XL 162 generacji IPEX 2010 z zespołem lakierującym i wydłużonym wykładaniem przeznaczona jest do wysokonakładowej produkcji wysokiej jakości opakowań oraz innych produktów wykonywanych z kartonu i tektury, jak np. standy reklamowe, displaye promocyjne itp.

Maszyna może zadrukowywać arkusze w formacie do 1210 x 1620 mm o grubości  od 0,1 do 1,2 mm z maksymalną prędkością 15.000 ark./godz. Wyposażona jest m.in. w pulpit sterowania Press Center z oprogramowaniem Prinect IntelliStart oraz ekranem LCD tzw. wallscreen, automatyczny system wymiany płyt Heidelberg AutoPlate Plus, suszenie DryStar Combination oraz system spektrofotometrycznej kontroli arkusza bezpośrednio w maszynie Prinect InpressControl. Zespoły drukujące wyposażone są w urządzenia do automatycznego mycia cylindrów dociskowych oraz ultradźwiękową kontrolę odległości arkusza od blachy prowadzącej arkusze.

„Nowy nabytek firmy znacznie zwiększył nasze moce produkcyjne, dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom większą elastyczność produkcji i krótszy czas realizacji dostaw” - wyjaśnia Sławomir Danielewski, Dyrektor ds. Sprzedaży IMC. Stefan Polański, Dyrektor Produkcji Arkuszowej odpowiedzialny za nową lokalizację firmy dodaje, że poza inwestycjami w druk wielkoformatowy QuadWinkowski zamierza również rozwijać park maszynowy odpowiedzialny za druk cyfrowy, sitodruk, laminowanie na gorąco, kaszerowanie oraz introligatorskie procesy pomocnicze. Działania te mają poszerzyć ofertę produktowo- usługową obu firm oraz umocnić pozycję spółki na europejskim rynku usług poligraficznych.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty