W odpowiednim czasie i miejscu. 30-lecie firmy Skanem Poznań.

Z dworską etykietą w Pałacu Hardtów w Wąsowie 9 maja br. odbyła się wielka uroczystość 30-lecia panowania królestwa Skanem Poznań na ziemiach polskich i poza jego granicami. Zjechali na nią damy i książęta z bliskich i odległych krain, na znak partnerstwa i przyjaźni. W XXI wieku to cnoty nie do przecenienia! I ja tam byłam, miód i wino piłam. W tym iście królewskim gronie świetnie się bawiłam!

 

Monika Mikołajczak

 

Majowy wieczór i magiczne miejsce. W XIX-wiecznym, neogotyckim Pałacu Hardtów (wybudowanym w latach 1870-1872 według projektu niemieckiego architekta Gustawa Erdmanna dla berlińskiego bankiera Richarda von Hardta, który kilka lat wcześniej odkupił Wąsowo od zadłużonej rodziny Szczanieckich), wśród 300-letnich dębów w okalającym rezydencję parku i zabytkowych wnętrzach świętowano 30-letnią produkcję małych dzieł sztuki – etykiet. 

Przybyłych do Wąsowa klientów i partnerów biznesowych, „którzy swoją życzliwością i poparciem, a niekiedy wyrozumiałością udowodnili, że to, co robimy jest ważne, że praca dla nich ma sens i cieszy się uznaniem, jak również władze spółki Skanem z prezesem Ole Ruglandem na czele oraz pracowników, którzy wytrwali z firmą do dzisiaj” – powitała  Anna Zimniak, dyrektor zarządzająca Skanem Poznań, jednocześnie pełniąca honory gospodarza wieczoru. – „W czasach, w których wszystko ulega szybkim zmianom, a rynek odbiorców staje się coraz trudniejszy do zdobycia, trudno uwierzyć, że istnieje, działa i ma zamiar dalej prężnie funkcjonować firma, która urodziła się w ubiegłym stuleciu i obchodzi swoje 30. już urodziny. Przetrwała siermiężne czasy, przeszła okres ciężki ale też wspaniały. Ciągle dążąc do perfekcji, modernizując się i unowocześniając, by stymulować swój rozwój i maksymalnie zaspokajać potrzeby i oczekiwania coraz liczniejszej rzeszy klientów. Dlatego dzisiaj właśnie naszym wiernym przyjaciołom i sprzymierzeńcom chciałabym podziękować za zrozumienie i życzliwość w chwilach gorszych oraz wsparcie i entuzjazm przy podejmowaniu nowych wyzwań” – tymi słowami Anna Zimniak zainaugurowała jubileuszowy wieczór. Szczególne podziękowania otrzymali pracownicy, którzy solidną pracą, oddaniem i zaangażowaniem oraz lojalnością przyczynili się do dobrej kondycji firmy: drukarze – za umiejętności doceniane przez wymagających klientów; dział przygotowalni – za to, że potrafi sprostać fantastycznym projektom etykiet; dział kontroli jakości za pewność, że 100 proc. dostaw spełnia wymogi klientów; z kolei dział konfekcjonowania – za nie przeoczenie żadnego błędu; a pakownia i spedycja – za terminowość dostaw. Były również gromkie brawa – a jakże! – dla działu sprzedaży. Szczególne wyrazy uznania otrzymali: Ewa Chojnacka-Pachura, która jest w firmie od początku jej istnienia, adwokat, od 30 lat odpowiadająca za obsługę prawną; najlepszy szef produkcji – Jacek Gryska, dowodzący armią drukarzy; Jolanta Piotrowska, główna księgowa, od ponad 20 lat związana z Introlem i Marta Szynal, która na stanowisku menadżera sprzedaży od 1995 roku przebojem podbija i rozwija rynek etykiet alkoholowych w Polsce. W tym miejscu nie można nie wspomnieć, że w Skanem Poznań średnia stażu pracy to jakieś 20-25 lat!

„Gratulacje dla nas wszystkich, gdyż wszyscy tutaj zgromadzeni jesteśmy częścią Grupy Skanem” – powiedział Ole Rugland, prezes Grupy Skanem, założonej w 1905 roku i będącej jednym z największych koncernów produkujących etykiety samoprzylepne w Europie, posiadającej 80 maszyn drukujących w 16 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 10 krajach i zatrudniającej 1200 pracowników. – „Dziękuję pracownikom, dostawcom maszyn i surowców oraz klientom – wspaniałym i wymagającym, bo dzięki właśnie tym wymaganiom nasza drukarnia może się rozwijać. Kiedy w 2005 roku zdecydowaliśmy się wejść na rynek Polski długo szukaliśmy firmy, która miałaby zbliżone wartości i podejście do biznesu jak Skanem. Tą firmą okazał się Introl. Ostatnie lata pokazały, że jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania zarówno klientów dużych, globalnych, jak i lokalnych. Stanie się tak dzięki  wykwalifikowanej kadrze oraz najnowszej technologii. Polska plasuje się na rynku krajów rozwijających, a Skanem chce być częścią tego rynku. Dlatego też fabryka w Poznaniu będzie odgrywać kluczową rolę w swoim regionie, wschodniej i centralnej części Europy”. Wypowiedzianym słowom „bawcie się dobrze i świętujmy razem te 30 lat” stało się zadość. Po tym niezapomnianym wieczorze nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny jubileusz firmy Skanem Poznań!

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty