Lider folii. Opakowania i park maszynowy Boguckiego.

data publikacji: lipiec 2011

Rodzinna spółka Bogucki została utworzona w 1983 roku przez jej właściciela Andrzeja Boguckiego. Początkowo zajmowała się wyłącznie produkcją polietylenowych (LDPE, MDPE, HDPE) folii opakowaniowych w postaci: taśmy, rękawa, rękawa z zakładkami, półrękawa i kaptura, by w 1992 roku poszerzyć zakres swojej działalności o produkcję folii z nadrukiem fleksograficznym.  

 

Obecnie firma Bogucki wytwarza ponad 10 tysięcy ton folii (w tym 6 tysięcy ton folii z nadrukiem) w skali roku. Pozwoliło jej to w ostatnich latach uzyskać pozycję lidera wśród producentów tego typu folii w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W szerokiej ofercie produktów znaleźć można m.in. jedno- i wielowarstwowe folie opakowaniowe dla przemysłu spożywczego, chemicznego, kosmetycznego, budowlanego i rolnictwa, folie termokurczliwe (zarówno przemysłowe, jak i dla rynku napojów), etykiety, owijki paletowe, różnego typu torby reklamowe oraz laminaty (duplex i triplex w technologii bezrozpuszczalnikowej). Bogucki jest również jedynym na polskim rynku producentem termokurczliwych opakowań typu Zipack (folia z opatentowaną perforacją ułatwiającą rozdzielanie opakowań zbiorczych na mniejsze paki).

Wszystkie folie produkowane w zakładzie Boguckiego wytwarzane są metodą wytłaczania z rozdmuchiwaniem, z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego, m.in. dwóch linii Varex niemieckiej firmy Windmöller & Hölscher. Urządzenia te pozwalają produkować folię najwyższej jakości, o stałych parametrach, z wydajnością do 600 kg folii na godzinę.

 

W najwyższej jakości urządzenia wyposażona jest również drukarnia fleksograficzna firmy Bogucki. W jej skład wchodzą dwie maszyny drukujące firmy Fischer & Krecke: 8-kolorowa i10-kolorowa. Urządzenia te zapewniają nie tylko doskonałą jakość druku i wysoką wydajność produkcji (do 600 m/min), ale także pozwalają zwiększyć jej wszechstronność i elastyczność. Dzięki zastosowanemu systemowi SmartGPSTM zmniejszono bowiem do minimum czas przejścia maszyny, co pozwala firmie na realizację nawet najmniejszych zamówień.

 

Oprócz drukarni fleksograficznej zakład w Jatnem posiada również komputerową mieszalnię farb (co zapewnia najwyższą jakość i powtarzalność nadruku), a także studio DTP i przygotowalnię płyt fotopolimerowych. Nad przygotowaniem projektów do druku czuwa wyspecjalizowany zespół grafików, wyposażony w najnowsze oprogramowanie GMG na platformach PC i Mac. Przygotowalnia płyt fotopolimerowych zaopatrzona jest w naświetlarkę CtP do produkcji płyt w technice laserowo-fotochemicznej oraz kompletną linię do produkcji matryc.

Przedsiębiorstwo nie ogranicza się tylko do produkcji i zadruku folii, w zakres działalności spółki wchodzi bowiem również projektowanie, doradztwo oraz pomoc w ustawieniu maszyn u klienta. Zajmuje się tym wykwalifikowany zespół technologów, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu są specjalistami w zakresie opracowania składu surowcowego folii, jej wymiarów, rozmieszczenia nadruku oraz rozwiązywania problemów związanych z pracą folii na maszynach pakujących.

Jak mówią przedstawiciele firmy: „Zapewnienie satysfakcji klientów poprzez utrzymanie stałej i wysokiej jakości produkowanych wyrobów jest celem nadrzędnym”. Dlatego nad zachowaniem odpowiednich właściwości fizyko-chemicznych folii, farb i laminatów czuwa Dział Kontroli Jakości wyposażony w nowoczesny sprzęt laboratoryjny, m.in. urządzenie wytrzymałościowe, Hot-Tack tester, MFI tester, spektrofotometr i chromatograf gazowy. Stabilność warunków techniczno-organizacyjnych potwierdza również uzyskany certyfikat ISO 9001:2008 oraz BRC.

 

Firma Bogucki, dzięki dobrym wynikom finansowym w grudniu 2010 roku przejęła inną firmę z branży tworzyw sztucznych – Fabrykę Opakowań „Vambresia”. Docelowo planowane jest stworzenie w zakładzie w Wąbrzeźnie przedsiębiorstwa o zbliżonym do firmy-matki profilu działalności.

 

 

 

 

 

Foto 1:

Bogucki jest jedynym na polskim rynku producentem termokurczliwych opakowań typu Zipack (folia z opatentowaną perforacją ułatwiającą otwieranie opakowań zbiorczych).

 

 

 

 

 

 

Foto 2:

10-kolorowa maszyna drukująca FP 16-S Fischer & Krecke wraz z właścicielem – Andrzejem Boguckim i dyrektorem ds. produkcji – Sebastianem Michoniem.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Zmiana

Warto wiedzieć, że na dobrą zmianę opakowania zawsze jest odpowiednia pora. Nie liczy się ani dzień, ani pora roku, ani koniunktura. Liczy się tylko wola zmiany i nowa, lepsza wizja. Ktoś mądry zauważył, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tak, to się zgadza. Ja dodałabym również, iż postrzeganie zależy od naszej wiedzy, predyspozycji, umiejętności, doświadczenia, mądrości, inteligencji, poczucia humoru...

Reklama

Ankieta

Jak oceniasz nową stronę internetową

5
4
3
2

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty