Transport & Logistyka

W rozmiarze XXL. Innowacyjne zastosowania kartonu w logistyce Smurfit Kappa.

Bezpieczeństwo, ekologia oraz wygoda mają kluczowe znaczenie w typowych opakowaniach przemysłowych. Dzięki doświadczeniu ponad 300 fabryk na trzech kontynentach oraz dostępowi do unikalnych narzędzi projektowych Smurfit Kappa przekonuje rynek, że wielkogabarytowe opakowania transportowe rozwijają się równie szybko jak opakowania typu SRP.


więcej »

Szary potencjał. Opakowania zbiorcze w sprzedaży detalicznej.

W świadomości przeciętnego konsumenta opakowanie zbiorcze to szare pudło klapowe, w którym towar dostarczany jest do sklepowego magazynu [1]. Tymczasem zmiany otoczenia marketingowego, stylu życia, gustów i warunków społecznych wymusiły zmiany na rynku opakowań. Warto tym kontekście wskazać dwa podstawowe trendy: wzrost sprzedaży w supermarketach (i postępujący za nim proces sprzedaży bezpośrednio z opakowań zbiorczych) oraz rosnącą świadomość ekologiczną konsumentów, która sprzyja ograniczeniom zużycia materiału [2].

 
więcej »

Instrukcja obsługi pudełka. Możliwości tektury w transporcie według Dunapack Eurobox.

 We współczesnym świecie pojęcie dostępności konkretnych dóbr konsumpcyjnych uległo znacznej przemianie. Wpływ na to wywarła postępująca globalizacja, otwarcie rynków oraz rozwój nowoczesnych mechanizmów logistycznych. Niezależnie jednak od wartości produktu oraz drogi, jaką musi on pokonać, jego nabywca chce być zapewniony, że zostanie mu on dostarczony w najwyższej możliwej jakości, w jak najkrótszym czasie i po możliwie najniższej cenie.

 
więcej »

Komentarz miesiąca

Ciepło, miło, solidnie, ekologicznie, kartonowo...

Na czym polega wyjątkowość opakowań kartonowych? Dlaczego tak chętnie kupujemy produkty zapakowane w karton lub niejednokrotnie ekstrawagancko w tekturę? Dlaczego opakowania kartonowe sprawiają wrażenie ciepłych i miłych?

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty