Trafiony prezent. Nowa inwestycja w zakładzie Natalii

Artur Nowaczyk prezentuje przykładowe wydruki kodów kreskowych na MonoPrint 352i.

Jeden z największych polskich producentów etykiet samoprzylepnych – firma Natalii z Rokietnicy – w przyszłym roku obchodzi 30. rocznicę działalności na rynku. Z tej okazji producent postanowił sprawić sobie „prezent” i zainwestował w najnowszą atramentową maszynę znakującą MonoPrint 352i od Industrial Inkjet (IIJ). Zainstalowane urządzenie już zwiększyło produkcję o ok. 20 proc., więc można śmiało stwierdzić, że był to trafiony zakup.

 

Zdaniem producenta, wśród zalet wyróżniających maszynę inkjetową MonoPrint 352i od konkurencji należy wymienić dwie: szybkość i ekonomiczność. Urządzenie drukuje kody kreskowe i alfanumeryczne z prędkością 60 m/min, dzięki czemu w Natalii można było ją zintegrować z fleksograficzną maszyną Nilpeter i w efekcie etykiety drukowane są w jednej linii. To z kolei pozytywnie wpływa na całkowite koszty produkcji, które dodatkowo obniża cena samego tuszu. „Dwa lata temu przy realizacji zlecenia na 500 milionów etykiet dla Poczty Polskiej odkryliśmy, że cena tuszu przekroczyła wartość samej etykiety. W związku z tym zaczęliśmy rozglądać się efektywniejszym rozwiązaniem i po porównaniu ofert różnych producentów wybraliśmy urządzenie IIJ, które obniża koszt tuszu o ok. 35 proc., co zdecydowanie odczują nasi klienci” – wyjaśnił Artur Nowaczyk, wiceprezes firmy Natalii.

 

Firma Industrial Inkjet posiada wszechstronną wiedzę na temat międzynarodowego rynku poligraficznego. Dzięki temu jest wiarygodnym partnerem i oferuje proste, ale efektywne rozwiązania, dostosowane do indywidualnych wymagań. Jednym z nich jest atramentowy system znakujący, który odpowiada potrzebom klientów i potwierdza prestiż firmy jako specjalisty w druku inkjetowym.

Cyfrowa przyszłość

Dzięki inwestycji w nową maszynę inkjetową, Natalii ma również szansę rozbudować portfolio etykiet wielowarstwowych (multitag) czy typu peel off. „Zauważamy rosnące zapotrzebowanie na drukowanie personalizowanych etykiet z kodami promocyjnymi dla branży spożywczej. Maszyna IIJ jest stworzona do takich aplikacji i umożliwia drukowanie dużych nakładów – od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów – w naprawdę przystępnych dla klientów cenach” – dodał Artur Nowaczyk. Polski producent nie ogranicza się jednak tylko do lokalnego rynku – obecnie już 25 proc. obrotów firmy pochodzi z eksportu do Niemiec, Belgii oraz Skandynawii. Jak podkreśla zarząd, dalszy rozwój nie tylko firmy, ale i całej branży opakowaniowej jest uzależniony od inwestycji w druk cyfrowy.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty