Nowy MISTRAL. Gorące powietrze w procesie produkcji od Leister Technologies AG

Najnowszy model urządzenia Mistral System został zaprezentowany podczas ostatnich targów K 2013 w Düsseldorfie.
Szwajcarska firma Leister Technologies AG to wiodący dostawca rozwiązań i podzespołów do obróbki gorącym powietrzem w tym dmuchaw, dmuchaw gorącego powietrza i nagrzewnic powietrza. Firma jest obecna na rynku od ponad 60 lat, a jej produkty są z powodzeniem stosowane na liniach produkcyjnych na całym świecie. Nowoczesne dmuchawy Mistral Premium i System stanowią kamień milowy w rozwoju technologii gorącego powietrza, łącząc techniczne udogodnienia i funkcjonalność z nowatorskim designem.

 

Najnowszym produktem szwajcarskiego producenta jest rodzina dmuchaw gorącego powietrza Leister MISTRAL. Nowy model to połączenie dmuchawy z nagrzewnicą powietrza, która, w zależności od wersji, dostarcza powietrze o temperaturze do 650oC i jest idealnym narzędziem w procesie suszenia, uszlachetniania powierzchni, kapslowania czy też obkurczania. Urządzenia są dostarczane w dwóch grupach wykonania: Mistral 2, 4 i 6 Premium oraz 6System, umożliwiając użytkownikom optymalne skonfigurowanie procesu pod kątem kosztów i wydajności. Ponadto modele Premium są wyposażone w sterowanie temperaturą zintegrowanym potencjometrem lub zewnętrznym sterownikiem, a włączanie i wyłączanie podgrzewania oraz napędu odbywa się niezależne.

 

Produkcja w wysokiej temperaturze

Najbardziej zaawansowana linia System to, przede wszystkim, bezszczotkowy, bezobsługowy silnik dmuchawy, który został zaprojektowany specjalnie do ciągłej pracy na linii produkcyjnej. Przepływ powietrza i temperatura mogą być niezależnie nastawiane za pomocą zintegrowanego regulatora lub poprzez zewnętrzny interfejs. Mistral6 System jest wyposażony m.in. w zintegrowaną termosondę, co zapewnia precyzyjną regulację w układzie zamkniętym, automatyczne wychładzanie i czytelny wyświetlacz parametrów pracy. Nowym udogodnieniem jest także jednostka kontrolna „e-Drive”, która umożliwia regulację przepływu powietrza niezależnie od wartości temperatury. Wysokie bezpieczeństwo procesu zapewnia natomiast nowatorska grzałka z fotorezystorem i zintegrowane zabezpieczenie urządzenia przed przegrzaniem. Dodatkową zaletą dmuchaw gorącego powietrza Mistral jest uniwersalne przyłącze węża powietrznego, dzięki czemu integracja dmuchawy w istniejących maszynach i na liniach produkcyjnych jest niezwykle prosta i nie wymaga korzystania z dodatkowego adaptera.

Wszystkie modele z tej rodziny nie tylko zachwycają nowoczesnym designem, ale także wyróżniają się funkcjonalnością i zastosowaniem komponentów o bezkompromisowej jakości. Dlatego Leister to dziś sprawdzone, skuteczne i niezawodne rozwiązanie wspomagające zarówno proces pakowania, jak i produkcji opakowań na całym świecie.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.leister.com

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty