Technologia

Magiczny pył

Nowa metoda sterylizacji giętkich opakowań wprowadzona została przez firmę Performance Packaging. Patent, który kryje się pod nazwą Pixie Dust, zdobył dotychczas uznanie klientów takich jak Russel Stover Candies, RW Garcia, Tom Clark Confections czy Baby Gourmet Foods. Firma pracuje obecnie nad identyfikacją potencjalnych partnerów oraz obszarów rynku, w których możliwa będzie implementacja nowej technologii. 

więcej »

Nie ma miejsca na przypadek

Biorąc pod uwagę obecny, niezwykle zaawansowany poziom techniki, z którym mamy do czynienia w niemalże wszystkich procesach – czy to produkcyjnych, czy przemysłowych – nie da się nie odnieść wrażenia, że wszystko jest monitorowane i kontrolowane. Jednak czy na pewno?

więcej »

Trafiony prezent. Nowa inwestycja w zakładzie Natalii

Jeden z największych polskich producentów etykiet samoprzylepnych – firma Natalii z Rokietnicy – w przyszłym roku obchodzi 30. rocznicę działalności na rynku. Z tej okazji producent postanowił sprawić sobie „prezent” i zainwestował w najnowszą atramentową maszynę znakującą MonoPrint 352i od Industrial Inkjet (IIJ). Zainstalowane urządzenie już zwiększyło produkcję o ok. 20 proc., więc można śmiało stwierdzić, że był to trafiony zakup.

więcej »

Magia w blasku PrintCheckera. Stuprocentowa kontrola w druku

Wałki do zadań specjalnych. Innowacyjne wałki funkcyjne od Inometa GmbH & Co. KG

Lekkie wałki oraz inne komponenty rotacyjne z włókna węglowego (CFK) z funkcyjną powierzchnią dostosowaną do aplikacji – to specjalność firmy Inometa GmbH & Co. KG. Wieloletnia znajomość charakterystyki produktów klientów oraz ich procesów produkcyjnych wyróżnia przedsiębiorstwo z Herford oraz promuje je jako doświadczonego partnera do tworzenia nowych i optymalizacji istniejących rozwiązań.

więcej »

Na zdrowie! Systemy EyeC Proofiler dla ochrony branży farmaceutycznej

Prozdrowotna i modna maksyma brzmiąca: „lepiej zapobiegać, niż leczyć” ma szczególną moc i znaczenie także w sektorze produkcji opakowań – zwłaszcza dla branży farmaceutycznej. Bo kontrola procesów produkcyjnych i poprodukcyjnych z pewnością może zapobiec poważnym konsekwencjom (lepiej wszak zapobiegać!). Kluczowa jest natomiast odpowiedzialność za wyprodukowany towar, która pozwoli uniknąć późniejszych problemów. Jednym z nowoczesnych sposobów prewencji w zakresie bezpieczeństwa produktu są systemy EyeC Proofiler 400 Braille do inspekcji etykiet, którymi dysponuje wrocławskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Comex Sp. z o.o. Wdrożenie tych rozwiązań niewątpliwie wpłynęło na postrzeganie firmy jako dostawcy dbającego o zaspokajanie oczekiwań klientów oraz permanentny rozwój know how.

więcej »

Giętki sukces. Szwajcarska dokładność na rynku opakowań giętkich

 Podsumowując ostatnie targi K 2013 dla branży tworzywowej, przedstawiciele firmy Bobst zgodnie mówią – wielki sukces. Zaprezentowane w Düsseldorfie innowacyjne rozwiązania do produkcji opakowań giętkich wzbudziły ogromne zainteresowanie międzynarodowych gości. Tych, którym było mało producent zaprosił do udziału w dniach otwartych w swoich ośrodkach badawczych w Bielefeld (Niemcy), Manchesterze (Wielka Brytania) oraz San Giorgio Monferrato (Włochy).

 
więcej »

Nowy MISTRAL. Gorące powietrze w procesie produkcji od Leister Technologies AG

 Szwajcarska firma Leister Technologies AG to wiodący dostawca rozwiązań i podzespołów do obróbki gorącym powietrzem w tym dmuchaw, dmuchaw gorącego powietrza i nagrzewnic powietrza. Firma jest obecna na rynku od ponad 60 lat, a jej produkty są z powodzeniem stosowane na liniach produkcyjnych na całym świecie. Nowoczesne dmuchawy Mistral Premium i System stanowią kamień milowy w rozwoju technologii gorącego powietrza, łącząc techniczne udogodnienia i funkcjonalność z nowatorskim designem.

więcej »

Bezpieczna Europa. Inteligentne rozwiązania opakowaniowe

  Według danych Komisji Europejskiej, każdego roku wyrzuca się w Europie prawie 90 milionów ton żywności. Rozwiązaniem tego problemu ma być nowej generacji opakowanie z wydłużonych o 50 proc. okresem przydatności produktu do spożycia. Pracuje już nad nim konsorcjum producentów opakowaniowych zrzeszonych w międzynarodowym projekcie ISA-PACK, finansowanym ze środków Unii Europejskiej, do którego należy polska firma Intrex.

 
więcej »

Zakupy w 3D. Nowoczesne technologie IT w służbie opakowań

 Program do analizowania i optymalizacji opakowań w wirtualnej przestrzeni sklepowej – 3D Store Visualiser, to technologiczna nowinka zaprezentowana ostatnio przez firmę Smurfit Kappa podczas Innovation Event w Noordwijk w Holandii. Przy użyciu tego narzędzia międzynarodowy producent opakowań kartonowych testuje tysiące możliwych scenariuszy sytuacji na półkach sklepowych i sposobów, w jaki dany projekt promuje markę oraz produkt. 

więcej »

Komentarz miesiąca

Od kuli bilardowej do grzyba...

John Hyatt w 1869 roku opatentował łatwy do formowania materiał o nazwie celuloid, mogący służyć jako substytut kości słoniowej do wyrobu kul bilardowych. Okazał się on być bardzo wszechstronny. I tak powstały tworzywa sztuczne!

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty