Technologia

Trafiony prezent. Nowa inwestycja w zakładzie Natalii

Jeden z największych polskich producentów etykiet samoprzylepnych – firma Natalii z Rokietnicy – w przyszłym roku obchodzi 30. rocznicę działalności na rynku. Z tej okazji producent postanowił sprawić sobie „prezent” i zainwestował w najnowszą atramentową maszynę znakującą MonoPrint 352i od Industrial Inkjet (IIJ). Zainstalowane urządzenie już zwiększyło produkcję o ok. 20 proc., więc można śmiało stwierdzić, że był to trafiony zakup.

więcej »

Magia w blasku PrintCheckera. Stuprocentowa kontrola w druku

Wałki do zadań specjalnych. Innowacyjne wałki funkcyjne od Inometa GmbH & Co. KG

Lekkie wałki oraz inne komponenty rotacyjne z włókna węglowego (CFK) z funkcyjną powierzchnią dostosowaną do aplikacji – to specjalność firmy Inometa GmbH & Co. KG. Wieloletnia znajomość charakterystyki produktów klientów oraz ich procesów produkcyjnych wyróżnia przedsiębiorstwo z Herford oraz promuje je jako doświadczonego partnera do tworzenia nowych i optymalizacji istniejących rozwiązań.

więcej »

Na zdrowie! Systemy EyeC Proofiler dla ochrony branży farmaceutycznej

Prozdrowotna i modna maksyma brzmiąca: „lepiej zapobiegać, niż leczyć” ma szczególną moc i znaczenie także w sektorze produkcji opakowań – zwłaszcza dla branży farmaceutycznej. Bo kontrola procesów produkcyjnych i poprodukcyjnych z pewnością może zapobiec poważnym konsekwencjom (lepiej wszak zapobiegać!). Kluczowa jest natomiast odpowiedzialność za wyprodukowany towar, która pozwoli uniknąć późniejszych problemów. Jednym z nowoczesnych sposobów prewencji w zakresie bezpieczeństwa produktu są systemy EyeC Proofiler 400 Braille do inspekcji etykiet, którymi dysponuje wrocławskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Comex Sp. z o.o. Wdrożenie tych rozwiązań niewątpliwie wpłynęło na postrzeganie firmy jako dostawcy dbającego o zaspokajanie oczekiwań klientów oraz permanentny rozwój know how.

więcej »

Giętki sukces. Szwajcarska dokładność na rynku opakowań giętkich

 Podsumowując ostatnie targi K 2013 dla branży tworzywowej, przedstawiciele firmy Bobst zgodnie mówią – wielki sukces. Zaprezentowane w Düsseldorfie innowacyjne rozwiązania do produkcji opakowań giętkich wzbudziły ogromne zainteresowanie międzynarodowych gości. Tych, którym było mało producent zaprosił do udziału w dniach otwartych w swoich ośrodkach badawczych w Bielefeld (Niemcy), Manchesterze (Wielka Brytania) oraz San Giorgio Monferrato (Włochy).

 
więcej »

Nowy MISTRAL. Gorące powietrze w procesie produkcji od Leister Technologies AG

 Szwajcarska firma Leister Technologies AG to wiodący dostawca rozwiązań i podzespołów do obróbki gorącym powietrzem w tym dmuchaw, dmuchaw gorącego powietrza i nagrzewnic powietrza. Firma jest obecna na rynku od ponad 60 lat, a jej produkty są z powodzeniem stosowane na liniach produkcyjnych na całym świecie. Nowoczesne dmuchawy Mistral Premium i System stanowią kamień milowy w rozwoju technologii gorącego powietrza, łącząc techniczne udogodnienia i funkcjonalność z nowatorskim designem.

więcej »

Bezpieczna Europa. Inteligentne rozwiązania opakowaniowe

  Według danych Komisji Europejskiej, każdego roku wyrzuca się w Europie prawie 90 milionów ton żywności. Rozwiązaniem tego problemu ma być nowej generacji opakowanie z wydłużonych o 50 proc. okresem przydatności produktu do spożycia. Pracuje już nad nim konsorcjum producentów opakowaniowych zrzeszonych w międzynarodowym projekcie ISA-PACK, finansowanym ze środków Unii Europejskiej, do którego należy polska firma Intrex.

 
więcej »

Zakupy w 3D. Nowoczesne technologie IT w służbie opakowań

 Program do analizowania i optymalizacji opakowań w wirtualnej przestrzeni sklepowej – 3D Store Visualiser, to technologiczna nowinka zaprezentowana ostatnio przez firmę Smurfit Kappa podczas Innovation Event w Noordwijk w Holandii. Przy użyciu tego narzędzia międzynarodowy producent opakowań kartonowych testuje tysiące możliwych scenariuszy sytuacji na półkach sklepowych i sposobów, w jaki dany projekt promuje markę oraz produkt. 

więcej »

Komentarz miesiąca

Ciepło, miło, solidnie, ekologicznie, kartonowo...

Na czym polega wyjątkowość opakowań kartonowych? Dlaczego tak chętnie kupujemy produkty zapakowane w karton lub niejednokrotnie ekstrawagancko w tekturę? Dlaczego opakowania kartonowe sprawiają wrażenie ciepłych i miłych?

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty