Szkło

Zamknięcie ekskluzywne

Nadchodzi alternatywa dla tradycyjnych nakrętek czy korków do wina i innych napojów. Vinolok, czyli innowacyjne zamknięcie do butelek wykonane ze szkła, przekształci każde opakowanie tego typu w wyjątkowy produkt. Do tej pory dostępne były jedynie modele transparentne. Niedawno dołączyła do nich także ciekawie dekorowana linia od Preciosa.

więcej »

Kropla kobaltu. Ardagh zachwyca nową butelką

Przekształcenie świetnego pomysłu w światowej klasy opakowanie stanowi wyzwanie, którego podjęła się ostatnio grupa Ardagh. Po głośnym sukcesie butelki Absolut Unique w 2013 r., przyszedł czas na nową, „szklaną” rewolucję w postaci projektu Absolut Originality. Dzięki zastosowaniu częściowego barwienia, prawdopodobnie po raz pierwszy w skali przemysłowej w branży opakowań szklanych, grupa Ardagh pomogła marce Absolut oczarować klientów kolejną nowatorską kolekcją.

 
więcej »

Popisowy numer. Opakowanie Lumson na kosmetyki śpiewaczki operowej

Linia kosmetyków Judith Williams – projektantki ubrań, prezenterki telewizyjnej oraz utalentowanej śpiewaczki operowej – jest obecnie dostępna w luksusowych opakowaniach od włoskiego producenta, firmy Lumson. Innowacyjna formuła kremów przeciwzmarszczkowych, opracowana we współpracy z naukowcami z Ambrosialab z uniwersytetu Ferara, została zapakowana w szklane słoiki metalizowane srebrnym lakierem wodnym oraz czarnym sitodrukiem.

więcej »

Czysta doskonałość. Nowa odsłona szkła kosmetycznego

Heinz Glas Działdowo, jako pierwsza huta szkła w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczęła produkcję opakowań kosmetycznych ze szkła opalowego, bazując na wieloletnim doświadczeniu produkcji tego typu opakowań w Grupie Heinz. „Branża  kosmetyczna przejawia wyjątkowo duże zapotrzebowanie na innowacje – półki z kosmetykami to prawdziwy kalejdoskop kształtów, kolorystyki, materiałów.

więcej »

Czysta doskonałość. Nowa odsłona szkła kosmetycznego

Szkło na językach. Glassman Europe w Warszawie.

Dwudniowe targi Glassman Europe odbyły się w tym roku po raz pierwszy w Polsce. W dniach 7-8 maja w Warszawie można było odwiedzić stoiska 91 wystawców z całego świata reprezentujących tę branżę. Wydarzeniu towarzyszyły liczne wystąpienia i prezentacje w ramach bogatego programu konferencji tematycznych o szeroko pojętej tematyce szkła. Blok konferencyjny rozpoczął się wykładem Johannesa Schicka, CEO Stoelzle Glass, który omawiał kwestie budowy fabryki szkła w Polsce oraz wyzwania, którym firma musiała stawić czoła, aby wybudować tu flagowy zakład produkcyjny.

więcej »

Spadek z hukiem. Problemy branży szklanej.

Jak podaje portal Glassaktuell.de, obroty niemieckich producentów opakowań ze szkła spadły w 2012 r. o ok. 4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Łącznie produkcja spadła o 16,5 mld sztuk opakowań, a więc i tak o 700 mln mniej niż w 2011 r. (spadek o 17,2 mld). Osłabienie koniunktury ma być właśnie skutkiem mniejszych obrotów z dwóch ubiegłych lat.

więcej »

Na majówkę do stolicy. Glassman Europe w Polsce.

Targi Glassman, od 25 lat jedna z największych na świecie imprez dedykowanych pojemnikom i opakowaniom szklanym, wreszcie zawitają do Polski.

więcej »

Szkło na diecie. Ultralekka butelka od Ardagh Group.

Grupa Ardagh zredukowała o 11 procent (z 185 mg do 165 mg) wagę swojej charakterystycznej, szklanej 275 ml butelki do piwa Beck’s i Beck’s Blue.

więcej »

Afirmacja życia. Evian – z miłości do wody.

Marka wody naturalnej Evian wprowadziła limitowaną edycję butelek autorstwa znanej amerykańskiej projektantki mody Diane von Furstenberg, założycielki marki DVF i ikony dobroczynnych przedsięwzięć jako przewodnicząca Rady Projektantów Mody Ameryki (CFDA).

więcej »

Komentarz miesiąca

Niezastąpione szkło!

Czy możemy sobie wyobrazić wodę toaletową w opakowaniu PET, piwo w kartoniku, wino lub alkohole wysokoprocentowe w puszce? Stanowczo NIE! Byłoby to swojego rodzaju gwałtem na tych wyrobach. Co prawda ekskluzywne perfumy zapakowane są z reguły dodatkowo w elegancki kartonik, ale sam produkt jest zawsze w szklanym „majstersztyku”. Eleganckimi perfumami, podobnie jak i szlachetnymi trunkami napełniane są wyłącznie szklane butelki. Kiedy przyjrzymy im się bliżej, zauważymy, że niejednokrotnie zdobią je wymyślne wzory.

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty