Dla wrażliwych i kurczliwych. Nowy model Jetrion z suszeniem typu UV LED.

data publikacji: wrzesień 2010

EFI wprowadza na rynek nowy model Jetrion z suszeniem typu UV LED, drukujący na elastycznych materiałach opakowaniowych. Jetrion 4830LED UV Inkjet System otwiera nowe możliwości dla producentów elastycznych etykiet i opakowań z materiałów kurczliwych.

 

Jetrion 4830LED UV Inkjet System, wraz z nowo opracowanym zestawem atramentów, umożliwia druk na materiałach dotychczas nieobsługiwanych, wrażliwych na ciepło, w tym także shrink sleeve. Tym samym, otwiera on nowe możliwości dla przemysłu opakowań. Użytkownicy modelu Jetrion 4830 mogą aktualizować swoje systemy tak, aby móc drukować nowymi atramentami i suszyć je za pomocą technologii UV LED.

Uzyskiwana dzięki technologii UV LED niska emisja ciepła umożliwia pracę na materiałach wcześniej niedostępnych dla tradycyjnych technologii suszenia UV. W przeciwieństwie do innych systemów druku cyfrowego, nowy 4830LED nie potrzebuje wstępnego przygotowania powierzchni przed drukiem na substratach elastycznych. „System został zaprojektowany tak, aby umożliwić wyjście poza krąg tradycyjnych etykiet w kierunku znacznie szerszego obszaru opakowań elastycznych, które mogą być realizowane tylko dzięki technologii suszenia UV LED” – mówi dr Kenneth Stack, wiceprezes Jetriona. – „Zgodnie z naszym zobowiązaniem do dostarczania klientom możliwości przestawienia ich produkcji na nowe tory, użytkownicy systemów Jetrion 4830 mogą je wyposażyć w zestaw umożliwiający wykorzystanie nowych elastycznych atramentów i technologii UV LED, bez narażenia na dyskomfort bycia zepchniętymi do obszaru archaicznych rozwiązań w dobie innowacji cyfrowych”.

Jetrion 4830LED jest w pełni kolorową cyfrową maszyną do druku etykiet, pracującą na wstędze o maksymalnej szerokości 229 mm. Dzięki doskonałym przejściom tonalnym i szybkości 37 m/min., Jetrion jest idealnym rozwiązaniem dla większości producentów etykiet i opakowań elastycznych, stawiających wysokie wymagania jakościowe. Najnowszy model Jetrion prezentowany był po raz pierwszy podczas targów Labelexpo Americas, odbywających się w Chicago w dniach 14-16 września tego roku.

 

Foto: EFI

Jetrion, wzbogacony o nowe atramenty i suszenie UV LED, otwiera nowe możliwości dla producentów elastycznych etykiet i opakowań z materiałów kurczliwych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Zmiana

Warto wiedzieć, że na dobrą zmianę opakowania zawsze jest odpowiednia pora. Nie liczy się ani dzień, ani pora roku, ani koniunktura. Liczy się tylko wola zmiany i nowa, lepsza wizja. Ktoś mądry zauważył, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tak, to się zgadza. Ja dodałabym również, iż postrzeganie zależy od naszej wiedzy, predyspozycji, umiejętności, doświadczenia, mądrości, inteligencji, poczucia humoru...

Reklama

Ankieta

Jak oceniasz nową stronę internetową

5
4
3
2

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty