Materiał na przyszłość. Eko trendy okiem firmy Allbag

Trend ekologiczny opanował Europę, goszcząc tym samym nieodwołalnie w każdej z dziedzin naszego życia. W wielu krajach starego kontynentu dbanie o środowisko naturalne stało się nie tylko konieczne, ale przede wszystkim niezwykle modne.

 

Agnieszka Sabuda

 

Świadomość Europejczyków w dziedzinie ekologii znacząco wzrosła na przestrzeni ostatnich lat. Jak w tym zestawieniu plasują się Polacy? Wielu konsumentów deklaruje dbałość o środowisko naturalne i chętnie korzysta z przyjaznych środowisku rozwiązań. W co jednak pakują oni zakupione eko produkty? Najczęściej, nie mając przy sobie alternatywy, wybierają

płatne torby foliowe, które zaraz po przetransportowaniu zakupów do domu stają się bezużyteczne i trafiają do kosza. Pamiętajmy, że proces produkcji takiego opakowania trwa zaledwie jedną sekundę, ale rozkłada się prawie 400 lat. Pytanie – czy te 12 minut, które średnio ją użytkujemy na transport zakupów do domu, jest tego warte?

 

Eko wszędzie

O licznych wadach toreb foliowych wiemy już wiele. Są przede wszystkich niewytrzymałe, niepojemne i, co najważniejsze, szkodliwe dla środowiska. Jakich toreb zatem używać? Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie materiałowych! Te z kolei oferują nam szereg możliwości zastosowań i mają mnóstwo zalet: są lekkie, wygodne i wielokrotnego użytku, a wzbogacone o ciekawy nadruk stają się także stylowym dodatkiem. Niecodzienny motyw, kolorowe logo czy interesujący napis sprawiają, że użytkownik wyróżnia się z tłumu i przyciąga uwagę. Po złożeniu zmieści się w każdej torebce, zajmując w niej niewiele miejsca, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem na nieplanowane zakupy. Wystarczy zatem jednokrotnie zainwestować w torbę materiałową, aby zyskać niezwykle wygodne opakowanie na zakupy, które może dodatkowo  ułatwić nam życie na co dzień.

 

Pełna torba możliwości

Kolejnym ważnym aspektem toreb ekologicznych jest ich wytrzymałość i pojemność. Chyba każdemu zdarzyło się chociaż raz zbierać rozsypane zakupy, zaraz po tym jak torba foliowa nie wytrzymała ich ciężaru. O podobnej sytuacji nie może być mowy, gdy wybierzemy torbę z bawełny lub innego materiału. Zapewnia ona nam dużo większą wytrzymałość – nawet do 15 kg. Ponadto taka torba jest dużo bardziej pojemna niż foliowa, dzięki czemu zmieścimy w niej więcej i wygodniej przetransportujemy wszystko do domu. Poręczne, długie uchwyty idealnie nadają się do noszenia na ramieniu, co jest niezwykle praktyczne i komfortowe.

Połączenie tylu zalet w jednej torbie wydaje się niemożliwe, a jednak w odniesieniu do opakowań materiałowych ma uzasadnioną rację bytu. Liczne zalety techniczne sprawiają, że ich użytkowanie staje się wręcz czystą przyjemnością. Ostatecznym argumentem jest również fakt, że poza wygodą i funkcjonalnością dbamy o środowisko.

 

Eko-modnie

 

Ekologicznie i tanio? Tylko z AllBag! Nasza firma od ponad czterech lat oferuje w pełni ekologiczne produkty. Wszystkie produkowane torby posiadają certyfikaty jakości danego surowca, więc można z pełną odpowiedzialnością nazwać je produktami ekologicznymi. Dlatego bawełniana lub papierowa torba to idealne rozwiązanie dla osób śledzących najnowsze trendy modowe i środowiskowe. Na pozór drobna zmiana z torby foliowej na ekologiczną sprawia, że jej użytkowanie staje się niezwykłą przyjemnością.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty