Metsä Board inwestuje

Tektura falista firmy Metsä Board jest stosowana m. in. w opakowaniach do żywności, farmaceutyków, kosmetyków, a także w opakowaniach dla branży gastronomicznej.

© Metsä Board

Firma Metsä Board zainwestuje 210 milionów euro w zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie w Husum w Szwecji, gdzie odbywa się produkcja tektury falistej. Jak podkreśla producent, jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na materiały opakowaniowe produkowane w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. Inwestycja pozwoli firmie na zwiększenie rocznej wydajności produkcji tektury o 200 tysięcy ton. Obecnie roczna wydajność maszyny BM1 wynosi 400 tysięcy ton, a po inwestycji wzrośnie ona do 600 tysięcy. Pierwszy wzrost wydajności będzie miał miejsce jesienią 2023 roku, a pełne moce produkcyjne mają zostać osiągnięte do końca 2025 roku. Inwestycja pozwoli firmie zwiększyć roczną sprzedaż o około 200 milionów euro. Dodatkowe moce produkcyjne zostaną skierowane głównie na rynki Ameryki Północnej i Europy, gdzie spodziewany jest dalszy wzrost popytu na niskogramaturowe kartony typu premium.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty