Adres strony:  http://packaging-polska.pl/pg/pl/content/biznes_finanse/cyfrowe_dni_otwarte.html

Cyfrowe Dni Otwarte

Podczas imprezy pokazano innowacyjne zastosowania maszyn.

© Heidelberg

Druk cyfrowy otwiera przed poligrafią coraz więcej możliwości. Heidelbereg – jeden z czołowych producentów maszyn drukujących, odpowiadając na potrzeby klientów, zorganizował w Warszawie Cyfrowe Dni Otwarte, podczas których przedstawiciele drukarń mogli zapoznać się m.in. z możliwościami maszyny Versafire CV.

 

Trzeba przyznać, że druk cyfrowy staje się coraz bardziej popularnym tematem. Jego możliwości powiększają się niemal nieustannie, co przekłada się na zainteresowanie drukarzy. Dlatego też na spotkaniu pod hasłem „Odkryj więcej możliwości. Versafire” pojawiło się tak wielu reprezentantów drukarń cyfrowych i offsetowych.

 

Maszyna na pierwszym planie

Nie da się ukryć – największą gwiazdą tego spotkania była niewątpliwe maszyna do druku cyfrowego Heidelberg Versafire CV, pozwalająca na drukowanie kolorami specjalnymi – aple czy też wybiórczo białym, neonowym żółtym, neonowym różowym oraz lakierem. Podczas Dni Otwartych zaprezentowano działanie urządzenia podczas druku na arkuszach o ponadstandardowych formatach, lakierowania inline, nakładania folii offsetowych oraz skutecznego i niepowodującego pęknięć arkuszy bigowania. Dzięki temu udało się pokazać ogromny potencjał produkcyjny tkwiący w niestandardowych aplikacjach w połączeniu z oprogramowaniem Prinect Digital Frontend, które pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie produkcji. Wśród narzędzi warto wymienić impozycję pracującą w trybie „what you see is what you get”, pełną obsługę operatorską maszyny i profesjonalny preflighter. Kontroler ten, który może być uzupełniony o Prinect Coating Editor, służący tworzeniu masek pod lakier wybiórczy i biel kryjącą, oferuje także wsparcie dla formatu PDF/VT, co z kolei ułatwia pracę z danymi zmiennymi.

 

Podłoża nie straszą!

Prezentacje na Dniach Otwartych pokazały, że przy korzystaniu z Versafire podłoża uznawane za trudne dla produkcji cyfrowej wcale nie muszą wzbudzać popłochu wśród drukarzy. Substraty niepapierowe czy kartony o wysokiej gramaturze nie stanowią problemu, dzięki bogatej bibliotece mediów, zdefiniowanej w pamięci maszyny. Wszystkie parametry druku są bowiem uprzednio zdefiniowane i przetestowane, a jedynym zadaniem operatora jest wybranie podłoża z odpowiedniej listy. Bazę tę można uzupełniać przy użyciu Media Managment Tool. To narzędzie pozwalające na definiowanie mediów poprzez uruchomienie kreatora, co znacznie upraszcza i przyśpiesza cały proces. Problemy nie stanowi także zapisanie, eksportowanie i importowanie danych.

Choć zorganizowane przez Heidelberga Dni Otwarte skupiały się przede wszystkim na technologii i oprogramowaniu, nie zapomniano także o rozwiązaniach biznesowych. Blok wykładów kończyła bowiem prelekcja dotycząca modeli finansowania biznesu związanego z drukiem cyfrowym.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Oferujemy najlepsze i najbardziej ekscytujące gry - Ice Casino